Youtube, Bazı Videoları Yasakladı

Youtube tarafından bir son dakika açıklaması geldi ve video paylaşım platformunda bazı videolara yasak geldiği belirtildi.

Youtube, Bazı Videoları Yasakladı

O videolar Youtube 'de yasaklandı.

YouTube, bazen ölüm ya da yaralanma ile sonuçlanan tehlikeli veya duygusal açıdan acı verici materyalin "YouTube'da yeri olmadığını" vurguladı.

Google' a ait olan internet sitesinin sıkça sorulan sorular bölümünde "Her zaman komik olanın, tehlikeli veya zarar verici çizgisini aşmamasının temin edilmesi politikalarına sahiptik. Topluluk Kılavuzumuz, ciddi zararla sonuçlanma ihtimali bulunan tehlikeli eylemleri teşvik eden içeriği yasaklıyor. Şu andan itibaren site, 'ciddi fiziksel yaralanma tehlikesi hissedilen şakalar' içeren videolara izin vermeyecek." ifadelerine yer verildi. 

Açıklamada, "çocukların ciddi duygusal huzursuzluk yaşamalarına neden olan şakalarına izin verilmeyeceği de" kaydedildi.

YouTube, zararlı içerik ve mevcut kuralları uygulamakta başarısız olduğu eleştirilerine maruz kalıyor.

Şirketin geçen nisanda materyali kaldırma sözüne rağmen Buzzfeed'in raporu, vahşeti ima eden ya da tanımlayan görüntülerin hala sitede var olduğunu ortaya koydu.

Bu tür bazı videoların milyonlarca kez görüntülendiği ve yine milyonlarca kullanıcı tarafından beğenildiği belirtiliyor.