WhatsApp Kullananlar Bu Mesaja Dikkat !

WhatsApp kullanıcıları dikkat ! Son günlerde BİM'den geliyor gibi kullanıcılara gönderilen mesaj ile dolandırıcılık olayları artmaya başladı.

WhatsApp Kullananlar Bu Mesaja Dikkat !

WhatsApp kullananlar dikkat !! Bu mesaj size de gelebilir.

Son dönemlerde yaşanan dolandırıcılık ve siber güvenlik sorunları oldukça artmaya başladı. Dolandırıcılar hemen hemen her yolu deneyerek masum vatandaşların paralarını dolandırmaya ve onların umutlarını yıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Facebook üzerinden yapılan bu dolandırıcılık WhatsApp üzerinden de yayılmaya başladı. 

Dolandırıcılar bu sefer de WhatsApp'a el attı ve masum insanların paralarını dolandırmaya çalışıyor. 

WhatsApp üzerinden vatandaşlara gönderilen yeni bir mesaj dikkatlerden kaçmadı. Binlerce kişiye gönderilen bu mesajda vatandaşlar şu sözlerle kandırılmaya çalışıldı: "Zafer Bayramı için, *BIM* süpermarket 1800 ücretsiz kupon veriyor. *Az önce kuponumu aldım.*"

Binlerce kişiye gönderilen bu mesajın sonuna ise kısaltılmış bağlantı adresi konnuluyor. Gönderilen bu link, kullanıcıları dolandırıcıların sitesine yönlendiriyor. Son günlerde binlerce kişiye gönderilen bu mesajdaki linke Fenomenbet tıkladığınızda sizi dolandırıcıların sitesine yönlendiriyor ve birkaç soru karşınıza çıkıyor. Bu soruları yanıtlarken hacker'ler de sizin bilgilerinizi çalmaya başlıyor. Çaldıkları bu bilgilerle dolandırıcılar size ve çevrenizdekilere zarar veriyor.

Cep telefonunuzda bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a gelen bu mesaj, sanki BİM'den gönderilmiş gibi yapılıyor ve BİM kampanya düzenliyormuş gibi oluyor. Bu şekilde vatandaşları kandıran dolandırıcılar onların bilgilerini çalarak onlara zarar veriyor. 

Bu ve bunun gibi mesajlara itibar etmemeniz ve linklere tıklamamanız gerekmektedir.

Tüm haber ve gelişmelerden haberdar olmak için;

Kamubulteni.com | Ankara