Twitter'da Taciz İddialarından Sonra Yazar İbrahim Çolak İntihar Etti

Çolak, sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımda, kimsenin tamamiyle suçlu olmadığını fakat başkallarına söylediğinin kendisi için tutamamış olması nedeniyle pişmanlıkları olduğunu belirtti.

Twitter'da Taciz İddialarından Sonra Yazar İbrahim Çolak İntihar Etti

Ankara'da bulunan ve 2015 yılında kapanan İhtiyar Kitabevinin sahibi İbrahim Çolak, taciz suçlamalarının ardından sosyal medya hesabından son paylaşımlarını yaparak hayatına son verdi. Çolak , son paylaşımında, "Kendimi böyle bir sona hazırlamamıştım. İyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım. Saatlerce, günlerce yazabilirim ancak bu hiçbir şeyi geri getirmez. Ben, şu saatten sonra eşimin, evlatlarımın, dostlarımın yüzüne bakamam. Kimse tamamıyla suçlu değildir lakin başkalarına söylediğim, 'kendimize yakışanı yapalım' düsturunu kendim için tutamamış olmama gerçek bir pişmanlığım var. Beni seven, beni gözeten tüm dostlarıma, hassaten kahrımı çeken eşime ve evlatlarıma hayırla kalın diyorum" ifadelerini kullandı.

Twitter'da @LeylaSalinger isimli bir kullanıcı Çolak'a , "Belki sizin de dilenecek bir özrünüz vardır ne dersiniz var mı öyle bir planınız?" diye sormuş bunun üzerine Çolak, "Elbette ki üzüp incittiğim, özrün ötesinde helalleşmek istediğim insanlar var" şeklinde yanıt vermişti. Leylasalinger isimli kullanıcı ise daha sonra, "İnanılmaz bir arsızlık seviyesi bu tebrikler. Helallik nedir? Gencecik kadınlara erotik mesajlar gönderip onları travmatize etmenizin karşılığı hellallik mi?" ifadelerinin yer aldığı bir mesaj paylaşmıştı. Daha sonra bu twitini silen kullanıcı hesabını tamamen kapattı. Aynı kullanıcı birkaç gün önce taciz ve şiddete uğrayan kadınların hikayelerini paylaşabilecekleri bir mail adresi oluşturduklarını belirterek kadınlara çağrıda bulunmuştu. Önceki dönem AK Parti milletvekillerinden Aydın Ünal, Çolak'ın hayatını kaybetmesi üzerine bir taziye mesajı yayımlayarak, "İbrahim Çolak dostumuzu, kardeşimizi kaybettik. Rabbim rahmetiyle muamele etsin. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.