Tutuklanan Sahte Savcının İnanılmaz İddiası: Kimliği Ölen Dedem Verdi! Detaylar Şaşırtıcı!

Şanlıurfa'da Ceza İnfaz Kurumu'nda tutuklu bulunan M.K.'nın işlemlerini hızlandırmak ve mahkemeye çıkarmak için kendisini Ankara Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtan Alper Pars, Cumhuriyet Savcısı Gökhan K.'nın dikkati sayesinde gözaltına alınıp tutuklandı. Sahte savcı Pars ifadesinde, hep savcı olmak istediğini, sahte savcı kimliğini ise ölen dedesinin kendisine hediye ettiğini iddia etti.

Tutuklanan Sahte Savcının İnanılmaz İddiası: Kimliği Ölen Dedem Verdi! Detaylar Şaşırtıcı!

Sahte Savcının Hukuki Süreci

M.K.'nın işlemlerini hızlandırmak amacıyla Şanlıurfa Adliyesi'ne giden Alper Pars, cezaevi sorumlusu Cumhuriyet Savcısı Gökhan K.'dan randevu talep etti. Kendisini Ankara Cumhuriyet Savcısı olarak tanıtan Pars, Gökhan K.'nın güvenini kazanarak odasına girdi. Ancak Gökhan K.'nın şüpheleri üzerine kimliğini gösteren Pars, sorgulanmaya başladı.

Gökhan K., Pars'tan görev yeri, mezuniyet tarihi ve sicil numarası gibi detayları sordu. Sicil numarasını verdikten sonra, Gökhan K., başsavcı vekili ile görüşeceğini söyleyerek odadan ayrıldı ve durumu başsavcı vekili Mesuthan Ö.'ye aktardı. Durumun araştırılması sonucunda, Alper Pars'ın sahte savcı olduğu tespit edildi.

Sahte Savcının İtirafı

Gözaltına alınan Alper Pars, polise verdiği ifadesinde, çocukluğundan beri savcı olmayı istediğini ve ölen dedesinin kendisine sahte savcı kartı ve cüzdan hediye ettiğini belirtti. Üniversiteye gitmediğini ve savcılık mesleğini her zaman istediğini dile getirdi. Yaptıklarından pişmanlık duyduğunu ifade etti.

Hukuki İşlem ve Sonuç

Emniyetteki işlemlerinin ardından Alper Pars, resmi belgede sahtecilik suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.