Tüm Sanayici Ve İşadamları Derneği İstihdam Seferberliği Kapsamında 5000 İstihdam Gerçekleştirdi.

TÜMSİAD genel başkanı Yaşar DOĞAN Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU nun da katıldığı ‘’Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’’ programında konuştu. Yaşar DOĞAN konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatıyla başlatılan İstihdam Seferberliği Kapsamında Derneğe üye işadamları tarafından 1 ayda 5000 istihdam gerçekleştirildiğini belirtti.Detaylar haberimizde.

Tüm Sanayici Ve İşadamları Derneği İstihdam Seferberliği Kapsamında 5000 İstihdam Gerçekleştirdi.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Genel Başkanı Yaşar DOĞA N Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU nun da katıldığı ‘’Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’’ programında konuştu. Yaşar DOĞAN konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatıyla başlatılan İstihdam Seferberliği Kapsamında derneğin bir ayda 5000 istihdam yapmayı hedeflediğini açıkladı.Başkan DOĞAN konuşmasında"Üretmeye, Büyümeye Ihtiyacımız Var" dedi ve derneğe üye işadamları tarafından 1 ayda 5000 istihdam gerçekleştirildiğini belirtip bu hedefin tutturulduğunu açıkladı.

Yaşar DOĞAN konu ile ilgili olarak şunları söyledi. "Tarihi referanduma sayılı günler kaldı. İstihdam konusu, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonominin en önemli Jokerbet yapı taşlarından biridir. Ülkemiz, artan genç ve dinamik nüfusa sahiptir. Bu, ülkemizin gelişmesi anlamında bizlere bir fırsat sunmaktadır. Ancak bu dinamik nüfus potansiyelimizi, üreten bir ekonomik yapı içerisinde değerlendiremezsek bu fırsat maalesef işsizlik ve hedeflerden sapmayı da beraberinde getirir. Hükümetimiz potansiyeli fırsata dönüştürmek için çeşitli projeler üzerinde çalışmakta ve hayata geçirmektedir.

TÜMSİAD olarak bir ay önce belirlemiş olduğumuz 5 bin istihdam hedefini şu anda tutturduk. Aynı inançla çalışmalarımızı arttırarak devam ediyoruz." 

Kamubulteni.com KONYA