Trump'ın Ayarı Kaçtı! Skandallarına Bir Yenisini Ekledi

ABD Başkanı Trump, her gün yeni bir skandalla gündeme geliyor. Dünyayı tehdit eden küresel bir sorun haline gelen Trump, bugün eski yardımcısına 'Köpek' dedi.

Trump'ın Ayarı Kaçtı! Skandallarına Bir Yenisini Ekledi

Amerika Birleşik Devletleri'nin skandallarıyla ünlenen provakatif başkanı Donald Trump, daha önce Beyaz Saray'da görev yapan ve kendisini Irkçılıkla suçlayan Omarosa Newman'a 'köpek' dedi. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump, son günlerde kendisi aleyhinde açıklamalarla gündeme gelen eski yardımcısı Newman'a sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden sert sözlerle yüklendi. Newman'a köpek diyen Trump, eski yardımcısının ayak takımından bir yalancı olduğunu söyledi. Trump , kendisi hakkında 'Zenci' kelimesini Supertotobet kullanıyor suçlamalasında bulunan Newman'a "Asla böyle korkunç ve iğrenç bir kelimeyi kullanmadım." ifadeleriyle yanıt verdi. Daha önce Trump'ın yardımcısı olarak görev yapan Newman Beyaz Saray günlerini kaleme aldığı 'Dengesiz' isimli yeni kitabında ABD Başkanı'nı Irkçılıkla suçlamıştı. 

Newman ayrıca, Beyaz Saray'da Trump'ın danışmanlarından Conway'in yarı Filipinli kocası için de bir çok kez ırkçı ifadeleri açıktan dile getirdiğini öne sürmüştü. Trump'ın günden güne akli dengesini kaybettiğini söyleyen Newman, Trump'ın bir toplantıda sinirden kağıt çiğnemeye bşladığını gördüğünü ve şoka uğradığını yazmıştı.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA