Trump Gece Yarısı Bir Tehdit Mesajı Daha Yayımladı

ABD Başkanı Donald Trump, gece yarısı yeni bir mesaj yayımladı ve yine Türkiye'yi tehdit etti. Trump'ın skandal açıklaması ve son gelişmeler haberimizde.

Trump Gece Yarısı Bir Tehdit Mesajı Daha Yayımladı

ABD Başkanı Trump gece yarısı yine tehdit mesajı yayımladı.

Terör örgütleri PKK ile FETÖ'ye yardım ettiği, örgütlerle bağlantısı tespit edilen ABD'li Rahip Andrew Brunson 2 yıl tutuklu bulunuyordu. Temmuz ayında çıkarıldığı mahkemede ev hapsine çarptırılan Rahip Brunson'un ev hapsinin kaldırılması ve ABD'ye gönderilmesi için Washington yönetiminden tehdit dolu mesaj ve tweetler art arda geliyor.

Önceki gün gerçekleşen kabinenin ardından Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump tehdit dolu açıklamalarda bulundu. Bu açıklamanın ardından gece yarısı Trump yeni bir mesaj yayımladı. Türkiye saati ile 2,30'da Twitter adresi üzerinden mesaj yayımlayan Trump, Türkiye'ye yönelik şu açıklamaları yaptı:

Trump mesajında yine Rahip Andrew Brunson'ın tutuklu kalmasını eleştirirken bu kez Türkiye ile ilişkilerin azaltılacağını söyledi. ABD Başkanı Trump şu tweet'i attı: Jestbahis "Türkiye uzun yıllar ABD'den yararlandı. Şimdi, ülkemizi büyük bir vatansever olarak temsil eden ve muhteşem biri olan rahipi tutuklu tutuyorlar. Masum bir adamın serbest bırakılması için hiçbir şey ödemeyeceğiz, Türkiye ile ilişkilerimizi azaltıyoruz."

TEHDİTLER SIRAYLA GELİYOR

ABD Başkanı Trump, daha önce de Brunson'un serbest bırakılması ve ülkesine gönderilmesi için Türkiye'ye art arda tehditler savuşturmuş, eğer serbest bırakılmazsa yaptırımlar yapılacağını söylemişti. İki Bakan'ın malvarlığına el koyan ve bakanların ülkeye giriş çıkışlarını yasaklayan Trump, daha sonra bazı ürünlere de ek gümrük vergisi koydu. 

Öte yandan önceki gün ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, "Türkiye Papaz Brunson'ı serbest bırakmazsa daha fazla yaptırım uygulayacağız" ifadelerini kullandı.

Kamubulteni.com  | Ankara