TOKİ 25 Yaşının Üzerindekiler için Ev Sahibi Olma Fırsatı Sunuyor!

Ev hayali kuranlara müjde! TOKİ'den 25 yaşın üstündeki başvuru sahiplerine özel konut fırsatı. Başvurular 19 Haziran'da başlıyor.

TOKİ 25 Yaşının Üzerindekiler için Ev Sahibi Olma Fırsatı Sunuyor!

TOKİ, 25 yaşın üzerindeki kişilere yönelik konut fırsatını duyuruyor: Ev almak isteyenler için başvurular 19 Haziran'da başlıyor! Satışlar kura ile gerçekleştirilecek ve aylık ödeme seçeneği sunulacak.

TOKİ, Bartın Merkez Dallıca Köyü'nde bulunan 424 konuttan oluşan Toplu Konut Projesi kapsamında, alt gelir grubundaki kişiler için 12 adet 1+1 tipindeki konutların satışını duyurdu. Başvuruların 19-23 Haziran 2023 tarihleri arasında kabul edileceği belirtildi ve konutlar kura ile satılacak.

Başvuru bedeli olarak 1000 TL'nin yatırılması gerekmektedir. Başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'nin ilgili şubeleri veya e-Devlet üzerinden (e-Devlet başvuruları 22 Haziran 2023 tarihinde sona erecektir.) gerçekleştirilebilir.

Başlangıç taksiti, peşinata bağlı olarak en az 4.368,16 TL olacak şekilde belirlendi.

BAŞVURU ŞARTLARI:

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması, ü Başvuru sahibinin kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması (tarla, bağ, bahçe, köyevi ve işyeri hariç)

3. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, ü Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

4. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 21.000.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 21.000.-TL olması gerekmektedir.)

5. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. Birden fazla başvuru yapılması halinde başvurular geçersiz sayılacaktır.