TOKİ 39 Şehirde Ev ve İşyeri Satışları Başlıyor

TOKİ, 39 farklı ilde açık artırmayla işyeri ve konut satıları yapacak. Açık artırma satışları 17 Mayıs ve 18 Mayıs tarihlerinde olacak.

TOKİ 39 Şehirde Ev ve İşyeri Satışları Başlıyor

TOKİ’den duyurulan ilanlarla dar gelirli ve orta gelirli ailelere ev ve işyeri satışı yapılacaktır. Uygun fiyata ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar 17 Mayıs Salı ve 18 Mayıs Çarşamba saat 10.30'da Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi ile TOKİ İstanbul Hizmet Binası'nda yapılacak olan açık artırmaya katılabilecek yada internetten üzerinden (www.emlakmuzayede.com.tr) de teklif verilebilecek.

Yüzde 25 ve 50 peşinatla iş yeri, yüzde 50 peşinat ev sahibi olunabilecek.

Başvurular ve teminatlar Türkiye Halk Bankası AŞ ve T.C. Ziraat Bankası AŞ’nin tüm şubelerinde yatırılabilecek.

Yüzde 50 Peşinatla Ev Sahibi

Ev sahibi olmak için vatandaşlar Afyonkarahisar, Adana, Ankara, Balıkesir, Batman, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Denizli, Çanakkale, Çorum, Diyarbakır, Edirne, Eskişehir, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kocaeli, Kütahya, Isparta, İstanbul, İzmir, Mersin, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sakarya, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak, Van ve Yozgat illerinde satışa sunulan konutlara yüzde 50 peşinat 120 ay vadeyle sahip olabilecek.

Yüzde 25 ve 50 Peşinatla İşyeri

İşyeri sahibi olmak isteyen vatandalar ise Ağrı, Bolu, Burdur, Çorum, Düzce, Gaziantep, Giresun, Isparta, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Konya, Mersin, Muş, Tokat, Trabzon, Yozgat ve Zonguldak illerinde açık artırmaya sunulan iş yerlerine yüzde 25 veya 50 peşinat ile 120 ay vadeyle sahip olabilecek.

SATIŞ DUYURUSU VE EV FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN