THY ve Türk Telekom'dan Flaş ABD Kararı

Türk Hava Yolları ile Türk Telekom'dan son dakika ABD kararı geldi. İki dev şirket aldıkları yeni karar ile ABD'deki şirketlere reklam vermeyeceklerini söyledi.

THY ve Türk Telekom'dan Flaş ABD Kararı

Son dakika açıklaması Türk Hava Yolları ile Türk Telekom'dan geldi. 

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün sosyal medya platformu Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada ABD'ye reklam vermeyeceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün yaptığı boykot açıklamasının ardından paylaştığı mesajında Üstün şu ifadeleri kullandı:

"Türk Hava Yolları olarak devletimizin ve milletimizin yanında yer alıyoruz. Konu ile alakalı gerekli talimatlar ajanslarımıza verilmiştir." dedi.

TÜRK TELEKOM'DAN DA AÇIKLAMA GELDİ

Türk Telekom Direktörü Hamdi Ateş ise sosyal medya Dinamobet hesabı üzerinden bir açıklamada bulundu. Ateş açıklamasında ABD'ye reklam vermeyeceklerini duyurdu. İşte Hamdi Ateş'in o paylaşımı:

"Türk Telekom ailesi olarak biz de #ABDyeReklamVerme kampanyasına dahil oluyor, devletimizin ve milletimizin yanında yer alıyoruz. Konu ile alakalı gerekli talimatlar ajanslarımıza verilmiştir."

Sosyal medyadan paylaşılan bazı gönderilerde vatandaşlar boykot açıklamasını şu şekilde destek verdi:

Yerli ve Milli Markalarımızı kullanacağız!  #Boykot

Sadece iphone değil google, whatsapp, instagram gibi uygulamalarda boykot edilmeli. Yerine kullanılacak en iyi uygulamalar neler bilgisi olan yazabilir mi  hepimiz faydalanalım.  #Boykot

"Dışarıdan dövizle aldığımız her ürünün daha iyisini üretip dışarı satacağız. Amerika'nın elektronik ürünlerine biz boykot uygulayacağız."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’ye #boykot uygulanacağını açıkladı.

Kamubulteni.com  | Ankara