Teröristler Bombayı Öyle Bir Şeyin İçine Koymuş ki..

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı, aldığı istihbarat üzerine harekete geçti ve 1 Kasım günü eylem hazırlığında 3 teröristi sağ şekilde yakaladı.

Teröristler Bombayı Öyle Bir Şeyin İçine Koymuş ki..

Güvenlik güçlerimizin son dönemlerdeki sıkı denetimleri sonuç verdi ve son günlerde teröristler, bombalarla yakalanmıştı.

Özellikle büyükşehirlerde eylem yapma hazırlığında olan bölücü hainlerden, Diyarbakır 'da sağ olarak ele geçirilen teröristin üzerinden çıkanlar hayrete düşürdü. Her türlü hainliği yapan bölücü terör örgütü üyelerinden, önceki gün yakalanan teröristin üzerinden deodorant kutuları çıktı. Bu kutularda yapılan incelemelerde içerisinde patlayıcı olduğu tespit edildi. 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Diyarbakır Valiliği tarafından yaşanan olayla ilgili yapılan açıklamada, Diyarbakır  İl Jandarma Komutanlığı tarafından devam eden istihbari çalışmaları neticesinde, başta Diyarbakır ili olmak üzere metropol illere eylem planı içinde oldukları tespit edilen 3 bölücü terör örgütü mensubunun 1 Kasım 2018 tarihinde Dicle ilçesinde sağ olarak yakalandıkları belirtildi.

Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘’Üzerlerinde bulunan, 1 adet AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği, 4 adet el bombası, 2 adet saat, 48 adet fünye, 1 adet avo metre, 1 adet el dürbünü, 2 adet cep telefonu, 3 adet sim kart, 5 adet entegre düzeneği, ayrıca deodorant kutusu içerisine yerleştirilmiş 1 adet plastik patlayıcı ve örgütsel dokümanlar ile birlikte sağ olarak ele geçirilmiştir. Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda adli işlemlere başlanılmış olup, delil niteliğine haiz olan silah, mühimmat ve diğer malzemeler muhafaza altına alınmış, 4 adet el bombası ve 1 adet plastik patlayıcı, Patlayıcı Madde İmha Timi marifetiyle emniyetli şekilde imha edilmiştir. Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen operasyonlara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir’’

KAMUBULTENİ.COM  |  ANKARA