Soylu Açıkladı Pasaportunu Yırtan Suriyeliler Sınır Dışı Edilecek

Pasaportunu yırttıkları için gönderilemeyen Suriyeliler artık parmak izi sistemi yöntemi ile sınır dışı edilecek.

Soylu Açıkladı Pasaportunu Yırtan Suriyeliler Sınır Dışı Edilecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı'na yaptığı sunumda, yeni göç ı bilgiler paylaştı. 4 başlıkta ele alınan politika detayları hakkında konuşan Soylu, Türkiye’ye gelen sığınmacıların pasaportlarını yırttıkları için sınır dışı yapılamadığı belirterek artık bunlarla ilgili parmak izi sisteminin devreye gireceğini belirtti. Bundan sonra pasaportunu yırtan Suriyeliler parmak izi sistemiyle sınır dışı edilebilecek.

Parmak Tanıma Sistemi

Parmak tanıma sistemi ile kayıt altına alınacak olan bu kişilerin tespit edilerek ülkelerine gönderileceği belirtildi.

Türkiye'de kayıt altına alınan Suriyeli sayısının 3 milyon 762 bin 889, ikamet izniyle kalan yabancı sayısının 1 milyon 414 bin ve uluslararası koruma kapsamında yabancı sayısının ise 320 bin 68 olduğunu belirten İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni göç politikasını şu dört başlıkta ele aldı;

Yeni Göç Politikası

  • Birinci olarak düzensiz göçle etkili mücadele kapsamında sorunun çözümü için etkili sınır güvenlik tedbirleri, ülke içerisinde etkin yakalama ile sağlıklı ve seri işleyen sınır dışı mekanizmalarının tesisini sağlıyoruz.
  • İkinci olarak düzenli göç alanında, düzenli göç kanallarını ülke kapasitesine ve dinamiklerine uyumlu düzeyde açık tutma politikasını uyguluyoruz.
  • Üçüncü olarak, uluslararası koruma konularında, ülkemize sığınan ve koruma ihtiyacında olanlara da uluslararası hukuk ve medeniyet değerlerimiz ile uyumu insan odaklı yaklaşım sergiliyoruz.
  • Son olarak da uyum faaliyetleri kapsamında, yabancıların ülkemizde bulundukları süreç boyunca vatandaşlarımızla karşılıklı uyumlarının sağlanmasına yönelik adımlar atıyoruz. Stratejimizi belirledik. Gönüllü, güvenli ve onurlu bir şekilde geri dönüşünü sağlayacağız.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /