Son Dakika... Netflix'ten Türkiye Açıklaması (Kapanıyor mu?)

Son dakika... Netflix Türkiye'den son dakika açıklaması geldi. Yapılan açıklamada “Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. " denildi.

Son Dakika... Netflix'ten Türkiye Açıklaması (Kapanıyor mu?)

Son dakka: Netflix'ten açıklama.

AK Parti 'nin Netflix açıklaması sonrası Netflix Türkiye 'den bir açıklama geldi. 

Netflix Türkiye tarafındna yapılan açıklama şu şekilde:

“Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.”

AK PARTİ 'DEN AÇIKLAMA

AK Partili Mahir Ünal bugün katıldığı bir programda şu ifadeleri kullanmıştı:

 Netflix yerli bir yapım istedi. O yapımdaki bir karakter çok tepki topladı. RTÜK de bu tepkileri yapımcı şirketle paylaştı. İlgili yapımcı şirket de bu tepkilere hassasiyet gösterdi. Biz bu dijital platforma karşı değiliz ki. Bunu dile getirmek nasıl antidemokratik olarak lanse ediliyor anlayamıyorum. Sadece RTÜK dizi yapımcılarıyla senaryo aşamasında hassasiyetleri ve tepkileri paylaştı. Bu suç mudur?

Bu açıklama sonrası sosyal meyda hesabındna paylaşım yapan Ünal, "#NetflixTurkey ne siyasi düzeyde AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile ne de resmi düzeyde İletişim Başkanlığı ile görüştü. Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler? Netflix’in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum." dedi.