Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Yerli Otomobili Tanıtıyor! Canlı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil tanıtımında konuşuyor. Bilişim Vadisi'ndeki ön gösterimde Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli ve milli otomobilin tanıtımına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Yerli Otomobili Tanıtıyor! Canlı

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli otomobil tanıtımında konuşuyor. Bilişim Vadisi'ndeki ön gösterimde Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli ve milli otomobilin tanıtımına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

27 Aralık 2019 Cuma 15:55
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan Yerli Otomobili Tanıtıyor! Canlı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Sizleri bu anlamlı buluşmada en kalbi duygularla hasretle muhabbetle selamlıyorum. Bugün ülkemiz için tarihi bir güne Türkiye'nin 60 yıllık rüyasının gerçeğe dönüşmesine hep birlikte şahitlik ediyoruz. Biliyorsunuz yıllardır Türkiye'nin kendi otomobilini üretmesi gerektiğini, bizim montajcılıktan çok daha iyisine layık olduğumuzu hep dile getiriyoruz. Ülkemizi 350 bini bile bulmayan otomobil üretim seviyesinden 3 milyon üretim seviyesine çıkardık. Malesef kendi otomobilimizi üretme çabalarımızda uzun süre netice alamadık. Bu konuda çok adım attık, girişimde bulunduk. Bizim hayalimiz tüm hakları ülkemize ait olan, tasarımcı ve mühendislerimizin emekleri ile yoğrulan, dünyaya adımızı duyuracak bir otomobile sahip olmaktı.

ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYAN BABAYİĞİTLER ÇIKTI

Bunun için bir babayiğit arıyorduk, nihayetinde milletimizin bu hayaline gönül veren elini taşın altına koyan babayiğitler çıktı. Kendilerine teşekkür ediyorum. Sadece işine odaklanmış profesyonel bir ekip kurup çalışmalarını bugünlere getirdiler. Bu iş için 100'ün üzerinde Türk mühendis gecesini gündüzüne kattı. Bunların bir kısmı da yurtdışındaki prestijli işlerini bırakıp bu proje için vatanlarına dönen arkadaşlarımızdan oluşuyor. CEO'muz böyle bir arkadaşımız kendisine özellikle teşekkür ediyorum. Bu süreçte sessiz ama derinden gdidildi. Tam da 2 sene önce söz verdiğimiz gibi ilk kez bu araçları paylaşıyoruz. Tabi içinde bulunduğumuz bu mekanı özellikle seçtik.

İKİ MEGA PROJESİNİ AYNI ANDA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Burası Türkiye'nin bilişim vadisi, burası Türkiye'nin yarınlarını şekillendirecek teknoloji üssü. İki mega projesini aynı anda gerçekleştiriyoruz. Hem bilişim vadimizin resmi açılışını gerçekleştiriyoruz, hem de otomobilimizin öngösterimini yapıyoruz. Türkiye'nin otomobili girişim grubu üyelerine projede emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum. Değerli misafirler, sevgili dostlar, Türkiye'nin yerli ve milli otomobil arayışı yeni değil. 60 yıldır bu hayalin peşinden koştuk. İlk yerli otomobil hikayesi olan devrimin hikayesi bize hayallerimizin nasıl kabusa dönüştüğünün örneğidir. Dışarıda devrim otomobilini gördük. Daha önce uçak yapan, motor geliştiren, silah üreten müteşebbislerimizin başına ne geldiyse devrim geliştiricilerinin başına da o gelmiştir. Birileri çıkıp diğer projeler gibi bunun da psikolojik ve fiili olarak sabote edildiğini görüyoruz. Dışarıdan gelen siparişlere bile engel olan zihniyet yine faaliyettedir. 

DETAYLAR GELİYOR

Son Güncelleme: 27.12.2019 15:57
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
yasin 2019-12-27 15:59:22

yiyecek ekmeğimiz yok hergün 5km yürüyoruz millet yerli araba derdinde vay arkadaş

Avatar
Seyfullah 2019-12-27 16:05:41

Rabbim yolunuza taş koymasın inşAllah, gururumuzsunuz daha iyi bir yaşam kalitesi için vatan adamı

Avatar
Ysf 2019-12-27 16:41:53

Vatana millete hayirli olsun. Allah daha ileri teknolojiler yapmayai nasip etsin. Basarimiz daim olsun.

Avatar
Fetih 2019-12-27 20:32:13

Vatana millete hayırlı olsun. Allah Reis'i başımızdan eksik etmesin. Kurt bakışlı hilal bıyıklı yerli arabamız. Bilişim vadisinde nice yeni teknolojik ilerlemelerle güçlü diri ve ve sağlam bir Türkiye'ye doğru.Allah ü Ekber...