Son Dakika: Bin 458 Bölücü Hain Etkisiz Hale Getirildi

Son dakika açıklaması : Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı açıklamada 1 Ocak 'tan bu yana bin 458 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Son Dakika: Bin 458 Bölücü Hain Etkisiz Hale Getirildi

Hulusi Akar: 1458 terörist etkisiz hale getirildi.

Beraberinde TSK Komuta Kademesi ile 10. Tanker Üs Komutanlığını ziyaret eden ve çeşitli incelenmelerde bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, bu ziyareti sonrasında 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığında incelemelerde bulundu.

Koronavirüs tehlikesinin olduğu bugünlerde terörle mücadelenin aralıksız devam ettiğini söyleyen Bakan Akar, yılbaşından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısını açıkladı ve "1 Ocak'tan itibaren Irak'ın, Suriye'nin kuzeyinde terörle mücadele çerçevesinde yapılan operasyonlar sonucunda 1458 terörist etkisiz hale getirildi. Mücadele yoğun şekilde devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri bu mücadelesini en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla sürdürecek" dedi. 

TSK'nın gücünü milletin sevgisinden aldığını ifade eden Bakan Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı ilhamla, duygusal, kişisel, ön yargılı bilgi ve yorumların dışında, vazifesini hukuk çerçevesinde ve şeffaf şekilde yapma gayreti içindedir. Bugüne kadar olduğu gibi görevlerimizi şu anda 5 operasyon bölgesinde büyük bir azim ve kararlılıkla yaparken, bu faaliyetlerimizi tamamen hukuk çerçevesinde icra ettiğimizi ve tüm bu faaliyetlerin şeffaf, her türlü denetime açık olduğunu herkesin bilmesi lazım. TSK bu milletin bağrından çıkmış bir kurumdur, yani asil milletimizin bağrından çıkan TSK, kurumsal bir yaklaşımla daima, 'ben' demeden 'biz' diyerek akıl ve bilim ışığında anayasa ve yasalar çerçevesinde Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda milletinin emrinde, görevinin başındadır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." dedi. 

KAMUBULTENİ.COM  |ANKARA