''Silvan Projesi 300 bin Kişiye İş İmkanı Sağlayacak!''

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU Ak Parti Diyarbakır Mv. Galip ENSARİOĞLU ve Ak Parti Diyarbakır Mv. Ebubekir BAL ile birlikte Diyarbakır’ın Silvan ilçesini ziyaret etti.Silvan Projesine değinen Bakan SOYLU ''Silvan Projesi 300 bin kişiye iş sağlayacak. Engel olmak istedikleri nedir biliyor musunuz? Zenginlik, bolluk ve bereket olursa millete laf geçiremezler, istismar edemezler. Bolluk olacak, bereket olacak siz de biteceksiniz.'' şeklinde konuştu.Detaylar haberimizde.

''Silvan Projesi 300 bin Kişiye İş İmkanı Sağlayacak!''

İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU Ak Parti Diyarbakır Mv. Galip ENSARİOĞLU ve Ak Parti Diyarbakır Mv. Ebubekir BAL ile birlikte Diyarbakır’ın Silvan ilçesini ziyaret etti. Silvan projesinin 300 bin kişiye iş imkanı sağlayacağını belirten Bakan SOYLU "Silvan Projesi 300 bin kişiye iş sağlayacak. Engel olmak istedikleri nedir biliyor musunuz? Zenginlik, bolluk ve bereket olursa millete laf geçiremezler, istismar edemezler. Bolluk olacak, bereket olacak siz de biteceksiniz. Cazibe Merkezleri Programı ile 23 ilde 90 milyar lira yatırım yapılacak, 361 bin 376 kişi iş sahibi olacak. Hiç merak etmeyin biz adım adım huzura, adım adım kardeşliğe gidiyoruz. Yeni Türkiye, demokrasinin ve hukukun üstün olduğu, medeniyetin, üretimin ve özgürlüğün yükseldiği Türkiye'dir." Şeklinde konuştu.

Terör operasyonlarının kararlılıkla sürdüğünü ve PKK nın mutlaka bitirileceğini belirten Bakan SOYLU konu ile ilgili olarak şunları söyledi. "Kim ne söylerse söylesin biz terörü bitirmeye kararlıyız. Başka hiç birşey de umurumuzda değil. Vatandaşımız, temel hak ve hürriyetleri başımızın üzerindedir. Biz demokrasiyi, zenginliği, üretimi ve işi hep beraber yükselteceğiz ama terörü de hep beraber bitireceğiz. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın talimatıdır, Bakanlar Kurulu üyelerinin, gayretidir, fedakârlığıdır. Milletvekilleri arkadaşlarımızla beraber topyekun güvenlik kuvvetlerimizle beraber Restbet biz bu PKK'yı bitireceğiz. Kandil'de deyuslar laf üretiyorlar, oradan laf söylemeye çalışıyorlar. Hadi yüreğin yetiyorsa, şu kadar cesaretin varsa, eğer adamsan buraya gel de göreyim yüreğini senin? Edepsizler, hayâsızlar! Yıllardan beri milletimizi sömürdüler. Şu Silvan Barajı bitseydi işsizlik olur muydu? Baraj bitseydi bugün esnafımız, insanımız yarına umutla bakardı. Aynısını Yüksekova'da, Van, Hakkâri’de yaptılar."

Bakan Süleyman SOYLU yaptığı konuşmada HDP li milletvekillerini ve DBP li belediyeleri eleştirdi. Bakan SOYLU konu ile ilgili olarak şunları söyledi. "HDP milletvekilleri, yaşam tarzlarıyla sizin ne ilginiz var. Hangisi din, inanç, gelenek biliyor? Sadece istismar ediyorlar. Kandil'dekilerin yaşam tarzlarını bilmiyor muyum? Ben İçişleri Bakanıyım, hangi haltları yediklerini bilmiyor muyum? Millet elinin nasırıyla emek ortaya koyarken, onlar uyuşturucu ve insan ticareti üzerinden terörü yükseltmeye çalışıyorlar. Bir de belediyeler üzerinde terör ortaya koymaya çalıştılar. Belediye araçlarıyla çukur açacak, silahları taşıyacaklar, ondan sonra dağa para gönderecek, çalışanın parasını kesecek, devlet de buna seyirci kalacak. Milletin parasıyla har vurup harman savurdular. Ankara'da, yurt dışına çıkıp kumar oynadılar. Kandil'in görevlendiklerine belediyeleri teslim ettiler."

Kamubulteni.com KONYA