Serbest Bırakılan Yunan Askerleriyle İlgili Çipras'tan İlk Açıklama

Edirne'de askeri yasak bölgede yakalanan ve kısa süre sonra tutuklanan askerlerin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasına ilişkin Yunanistan Başbakanı Çipras'tan ilk açıklama geldi.

Serbest Bırakılan Yunan Askerleriyle İlgili Çipras'tan İlk Açıklama

Edirne'de askeri yasak bölgede yakalandıktan sonra tutuklanan iki yunan askerinin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasıyla ilgili Yunanistan Başbakanı Çipras'tan ilk yorum geldi.

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Edirne'de askeri bölgede yakalandıktan sonra tutuklanan ve dün mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan askerlerle ilgili mesaj yayımladı. 

İKİ YUNAN ASKERİN TAHLİYESİ , DOSTLUK, KOMŞULUK, İSTİKRARIN GÜÇLENMESİNE KATKI SAĞLAYACAK

Çipras, konuyla ilgili sosyal medya üzerinden yayımladığı mesajında, "İki Yunan askerinin Oslobet tahliye edilmesi, bölgede dostluk, iyi komşuluk ve istikrarın güçlenmesine katkı sağlayacak. İki subayımıza ve ailelerine, çabalarımıza gösterdikleri güven ve sabır için teşekkür ve tebrik etmek istiyorum. Aggelos ve Dimitris, vatana iyi dönüşler.Büyükelçimiz Mavroidis’e, elçilik müsteşarı Baltas’a ve Konsolos Theoharidis’e büyük tebrikler. Türk tarafından yardımcı olan herkese de teşekkürler. Gecenin en büyük kazananı diplomasi oldu." ifadelerini kullandı.

Kamudan son dakika gelişmeleri, ekonomi haberleri ve çok daha fazlasını yakından takip etmek için kamu bülteni uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA