Şemsiye Tutan Komutan Görevden Alındı

Bülent Ersoy’a Anıtkabir’de şemsiye tutan üniformalı subay hakkında Milli Savunma Bakanlığından açıklama geldi. Komutan görevden alındı.

Şemsiye Tutan Komutan Görevden Alındı

Anıtkabir ziyareti sırasında Bülent Ersoy’a şemsiye tutan komutan hakkında açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı, ‘’ Hakkında inceleme başlatılan Anıtkabir Komutanı ve Takım Komutanı görevinden alınmıştır'' ifadelerini paylaştı.

Ankara’da vereceği konser öncesi Anıtkabir’i ziyaret eden Bülent Ersoy’a eşlik eden ve şemsiye tutan komutanın görevinden alındığı bildirildi. Görüntüler sonrası inceleme başlattığını duyuran MSB, yeni açıklamasında  ‘’ Hakkında inceleme başlatılan Anıtkabir Komutanı ve Takım Komutanı görevinden alınmıştır'' ifadelerine yer verdi.

Bülent Ersoy’dan paylaşım

Görüntülerden sonra Anıtkabir’de yaptığı ziyaretin görüntülerini paylaşan Ersoy paylaşımında, ‘’Yüce Ata'm... Zaatilinizin yaşadığı yıllara ne yazık ki yaşım gereği yetişemediğim için sizlere sanatımla hizmet veremememin ve de bizzatihi ellerinizden öpememenin eksikliği ile hissettiğim derin teesürlerimi bugünkü ziyaretimle içimde yaşattığım büyük Atatürk sevgisini her zamanki gibi yine kendimi bir nebze de olsa rahatlatabilmek amacıyla huzurlarınıza geldim. Bilesiniz ki dünlerde olduğu gibi bugün ve yarınlar da yine geleceğim. Yine geleceğim, yine geleceğim... Yüce Allah mezarınız başında okumuş olduğum dualarımı inşallah dergah-ı izzetinde kabul ve makbul eyler. Mekanınız cennet, ruhunuz şa'd olsun. 'Ne Mutlu Türk'üm diyene!’’ ifadelerini paylaştı.

‘’Benim böyle bir talebim olmadı’’

TGRT Habere konuşan Bülent Ersoy, "Sadece ve sadece ataya duamı ettim. Mozalesinin başında saygı duruşunda bulundum. Kimse bana şemsiye versin, sandalye versin demedim. Sandalyeyi zaten kendim götürdüm. Komutanın ve garip asker çocuğun sürülmesi doğru şeyler mi? Şemsiye tutulmasına gerek de yoktu. Ben oraya gittiysem yağmur da olsa sel de olsa kar da yağsa ki yağıyordu zaten. Saygı duruşunda dururken şapkamı çıkardım. Adamdan böyle bir talebim olmadı zaten. Çünkü başımda şapkam vardı. Şapkam çıktığı zaman da yanımda ve arkamda görevli yoktu. Bir ara demek ki tutmuş. Bunda benim ne gibi dahlim olabilir. Ben istemesem görmesem de şemsiye tutmuşlar. Ne olacak ne var bunda?" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.