Şehitlikte Erik Dalı Rezaleti Sonrası İstifa Geldi

Şehitlikte erik dalı oynayan folklor ekibi büyük tepki çekmişti. Bu tepkiler sonrası köy muhtarı istifa kararı aldı.

Şehitlikte Erik Dalı Rezaleti Sonrası İstifa Geldi

Kütahya 'nın Emet İlçesi 'nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü için geçtiğimiz 3 Eylül günü bir program düzenlenmişti. Günlüce Köyü 'nde bulunan Cevizdere Şehitler Anıtı 'nın önünde düzenlenen etkinlikte skandal bir olaya imza atılmıştı.

Bir folklor ekibi, şehitlikte şehit anıtının önünde erik dalı oynamıştı. 4 dakikalık gösteri önce zeybek ile başladı ve erik dalına geçildi. Hareketli ve neşeli bir parça olan erik dalına geçilmesi sonrası Kaymakam Çiçek müdahale etti ve folklor gösterisi yarıda kesildi.

Bu olay Türkiye genelinde büyük tepki çekmişti. Sosyal medyada da çokça paylaşılan ve büyük tepki çeken görüntüler sonrası Günlüce Köyü Muhtarı Adem İnan istifa etti.

Kaymakamlığa istifa dilekçesi veren Muhtar İnan , şu ifadeleri kullandı:

"Emet Kaymakamlığı'na; Düzenli ordumuzun ilçemizden geçişi ve ilçemizin kurtuluş yıldönümü olan 3 Eylül kutlama programı çerçevesinde köyümüz hudutları içerisinde bulunan temsili Cevizdere Şehitliği'nde tören düzenlenmiştir. Bu tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı, Ecdad Deneği Başkanı Ali Duyan'ın konuşmaları, folklor gösterisi, şehit mezarlarında Kuran'ı Kerim okunması ve dua edilmesi ile halka ikram olarak icra edilmiştir. Program kapsamında folklor gösterisi yapıldığında fon müziği sehven erik dalı oyun havasını çalmıştır. Bu duruma ilçe kaymakamımızca müdahale edilerek, müzik sonlandırılmıştır.

Folklor ekibi Günlüce Ortaokulu öğrencileri olup, bu müziğin önceden çalınacağından haberim bulunmamaktadır. Programın tamamı yayınlanmadan sadece anıtta kızların oyun oynadığı ima edilerek art niyetli olarak önce sosyal medyaya, daha sonra ulusal basına yanlış bir şekilde yansıtılmıştır.

Ben görev yaptığım 4.5 yıl içerisinde milliyetçi, mili ve manevi değerlerine sahip ve sadık, şehit yakını olarak, özverili ve başarılı olarak muhtarlık görevimi yürüttüm. Sosyal medyada şahsım, muhtarlığım, köyüm, ilçem ve devlet büyüklerim kasıtlı olarak yıpratılmaya çalışılmış ve hakaretlere de maruz kalınmıştır. Şehitlerin maneviyatına daha büyük zarar vermemek ve yanlış anlamalara, art niyetli hareketlere fırsat ve meydan vermemek için muhtarlık görevimden istifa etmek istiyorum. Takdirlerine arz ederim."

Kamubulteni.com | Ankara