Sağlık Bakanı Koca'dan Açıklama: Bu Noktaya Kolay Gelinmedi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından 30 Nisan koronavirüs güncel tablosunu yayımlayarak, yoğun bakım ve solunum desteğine ihtiyaç duyan hasta sayısındaki düşüşün tedbirler ve erken tedavi sayesinde artış gösterdiğine vurgu yaptı.

Sağlık Bakanı Koca'dan Açıklama: Bu Noktaya Kolay Gelinmedi

Bakan Koca, test sayısında da 1 milyonu geçildiğine dikkat çeken Sağlık Bakanı Koca, "Test sayısında 1 milyonu geçtik. Vaka sayısında artış öngörülebilir seyirde. Solunum desteğine ve yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayısında düşüş, iyileşen hasta sayısında ise artış devam ediyor. Bu noktaya gelmek kolay olmadı. Tedbirde ısrarcı olalım." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanılığı, 30 Nisan yeni tip koronavirüs güncel tablosunu yayımladı. Yayımlanan tabloda 24 saatte 42 bin 4 test yapıldığı, 2 bin 615 vaka tespit edildiği, bugün 93 vatandaşımızın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği belirtilirken, bugün iyileşen hasta sayısının ise 4 bin 846 olduğu belirtildi.

Açıklanan son verilere göre şimdiye kadar 1 milyon 33 bin 617 test yapıldığı, ülkemizdeki toplam vaka sayısının ise 12 bin 204 olduğu kaydedildi. Şimdiye kadar koronavirüse yakalandıktan sonra iyileşen kişi sayısı 48 bin 886'ya yükseldi. Ülkemizde kovid-19 nedeniyle toplam can kaybı 3 bin 174 oldu.