Pendik'teki Rehine Kriziyle İlgili Şok Eden İfade

Pendik'te bir okulda nişanlısı tarafından rehin alınan genç kız, polis sorgusunda nişanlısının psikolojik sorunları olduğunu fakat onu sevdiğini, şikayetçi olmadığını söyledi.

Pendik'teki Rehine Kriziyle İlgili Şok Eden İfade

Kendisini bıçak zoruyla rehin aldığı gerekçesi ile tutuklanan Umut Demirkaya'nın nişanlısı Hümeyra K. isimli genç kız polise olayı anlattı. İfadesinde 1 senedir Umut ile nişanlı olduklarını belirten Hümeyra, nişanlısıyla kıskançlık ve ailevi sebeplerden dolayı anlaşamadığı için 7 ay önce yollarını ayırdıklarını fakat bir süre sonra tekrar barıştıklarını söyledi.  

OLAYDAN ÖNCE NİŞANLISINA AYRILACAĞINI SÖYLEYİP, WHATSAPP'DAN ENGELLEMİŞ

Olaydan önceki akşam Umut ile Whatsapp isimli mesajlaşma uygulaması üzerinden konuştuklarını , burada tartışma yaşadıklarını ve bu sebeple Umut'u engellediğini söyleyen Hümeyra K. , "Kendisinden ayrılacağımı söyledim ve numarasını engelledim. Bu mesajı da sildim. Diğer gün Umut benim çalıştığım liseye geldi. Benimle konuşmak istediğini söyledi. Ben de tenha diye okulun tuvaletine götürdüm. Bana, onu aldattığımı söyledi. Bana hakaret etti. Tartışma büyüdü. Cebinden çıkardığı siyah renkli çakı benzeri bıçağı Bahis Siteleri bana gösterdi ve beni darp etmeye başladı. Eliyle yüzüme vurdu. Ben de yardım istedim. Bağırma sesimi duyan müdür yardımcısı geldi. Umut, müdür yardımcısını tuvaletten dışarıya çıkarmaya çalıştığı sırada Umut'un elindeki çakı benzeri bıçak yere düştü. Müdür yardımcısı da bıçağı aldı. Umut hocayı dışarıya çıkardı ve tuvaletin kapısını kilitledi. Umut'un isteği üzerine, 'silahı var kapının önünden çekilin' diye bağırdım. Ancak silahı yoktu" dedi.

KENDİSİNİ SEVİYORUM ! BENİ YAKALAMASINDAN , TEHDİT VE HAKARETTEN DOLAYI ŞİKAYETÇİ DEĞİLİM

Bir süre sonra polisin geldiğini ve olayın yatıştığını söyleyen Hümeyra K., "Umut'un psikolojik sıkıntıları olduğunu düşünüyorum. Umut benim nişanlımdır, kendisini seviyorum. Bu nedenle beni yakalamasından, tehdit ve hakarette bulunmasından dolayı şikayetçi değilim" ifadelerini kullandı.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA