Pençe Operasyonunda Öldürülen Terörist Sayısı Açıklandı (Hakurk Nerede-Harita)

Milli Savunma Bakanlığı 'ndan son dakika açıklaması geldi ve Hakurk 'ta etkisiz hale getirilen terörist sayısına yer verildi. Peki Hakurk nerede?

Pençe Operasyonunda Öldürülen Terörist Sayısı Açıklandı (Hakurk Nerede-Harita)

Pençe harekatı ile ilgili son dakika açıklaması geldi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. MSB resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada,  Kuzey Irak'ın Hakurk bölgesine düzenlenen askeri harekatla ilgili yeni bir açıklama yapıldı ve etkisiz hale getirilen terörist sayısına yer verildi. 

"Irak kuzeyi Hakurk bölgesinde 27 Mayıs 2019'da başlatılan Pençe Harekatı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir" denen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bu kapsamda dün ve gece süresince kara ateş destek vasıtalarımız, taarruz helikopterlerimiz ve hava kuvvetlerimizin harekatları ile destekli olarak devam eden operasyonlarda 6 PKK'lı bölücü terörist daha etkisiz hale getirilmiş; böylece harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 15 olmuştur. Komando birliklerimiz, PKK terör örgütüne ait sığınak, mağara ve silah mevzilerini tespit ve imha faaliyetlerine devam etmektedir."

HAKURK NEREDE?

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA