ÖSYM Duyurdu Sınav Görevli Ücretleri Değişiyor

ÖSYM tarafından bir son dakika duyurusu geldi. ÖSYM, sınavlarda görev alan personelin ücretlerinde güncellemeye gidecek.

ÖSYM Duyurdu Sınav Görevli Ücretleri Değişiyor

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), sınav görevli ücretleri için sosyal medyadan açıklama yaptı. Yapılan açıklamada 2022’nin Temmuz- Aralık ayında gerçekleştirilecek sınavlarda görevli ücretlerinde güncelleme yapılacak.

İşte ÖSYM tarafından yapılan o açıklama

18-19 Haziran tarihlerinde uyguladığımız 2022-YKS’nin ilk oturumu olan TYT’de görev alan sınav görevlilerimizin ücretleri 24 Haziran Cuma günü hesaplarına yatırılmıştır. AYT ve YDT oturumlarında görev alan görevlilerimizin ücretleri de bugün itibarıyla hesaplarına yatırılmıştır.

2022 yılının ilk altı ayı (Ocak-Haziran dönemi) için 2022 Ocak ayında belirlenen görevli ücretleri, 1 Ocak 2022’den bu zamana kadar gerçekleştirilen YKS dahil tüm sınavlarda (19 sınav) görev alan sınav görevlilerimize aynı tutarlar üzerinden ödenmiştir.

2022 yılı ikinci altı ayı (Temmuz-Aralık dönemi) için görevli ücretleri güncellenecek ve belirlenecek görevli ücretleri 1 Temmuz’dan itibaren yıl sonuna kadar uygulanacak sınavlarda geçerli olacaktır. Tüm sınav görevlilerimize katkıları ve emekleri için teşekkür ederiz.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /