O İlde Belediye Otobüsleri Trafikten Çekilecek

Edinilen son dakika bilgilerine göre Yalova'da bir vatandaş, belediye otobüslerinin yüklenici firmasına açtığı davayı kazandı ve belediye otobüsleri trafikten çekilecek.

O İlde Belediye Otobüsleri Trafikten Çekilecek

Yalova 'da, vatandaşların şehir içi ulaşımı için toplu taşıma yapmakta olan YAMİNTAŞ A.Ş, 'ye büyük şok. Edinilen son dakika bilgilerine göre firma, 2 yıl süren mahkeme sonrasında çıkan şok kararla birlikte sarsıldı.

Altınova ilçesi 'nden Ramazan Yıldırım isimli biri tarafından Bursa İdare Mahkemesi 'ne açılan yürütmeyi durdurma kararı hem idare mahkemesi hem de bir üst mahkeme tarafından onaylandı ve mahkemelerin aldığı bu resmi karar belediyeye ulaştı.

BELEDİYE 'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Yaşanan bu olay ile ilgili Yalova Belediye Başkanlığından bir açıklama geldi. Başkan Yardımcısı Halit Güleç, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Bizden önceki belediye başkanı döneminde belediye otobüslerinin evvela rengi değiştirildi. Ardından 6-8 adet halk otobüsü aldırıldı. YAMİNTAŞ A.Ş'ye bu otobüsleri işletmek için yetki verildi. 6 yıldır belediye otobüslerini YAMİNTAŞ işletiyor. Ancak Altınova ilçesinden Ramazan Yıldırım adlı bir kişi bu işin usulsüz olduğunu iddia ederek Bursa İdare Mahkemesine başvurdu.

Mahkeme şahsın, "O dönem alınan kararda imzası olan belediye meclis üyeleri Ali Alicik ve Fahrettin Yıldız'ın aynı anda YAMİNTAŞ A.Ş''nin de ortağı olduğu, bu durumun usulsüz olduğu yönündeki iddiasını yerinde bularak, yürütmeyi durdurma kararı verdi. Konu İstinaf Mahkemesine gitti, buradan da bir alt mahkemenin kararının aynısı bir karar çıkarak belediyemize tebliğ edildi. Bu karar doğrultusunda otobüsleri trafikten çekmek zorunda kalacağız. Önümüzde 2 yol var. Ya toplu taşıma işini ihaleye çıkacağız ya da belediye olarak kendimiz otobüs alıp toplu taşıma işini biz yapacağız. Buna meclis karar verecek."

YEMİNTAŞİ 'a bu iş belediye tarafından verildi. Ancak iş vermede hehrangi bir ihale yapılmadı.

Kamubulteni.com | Ankara