Nihat Hatipoğlu'na sorulan silikon sorusu şaşırttı

İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu'na yöneltilen silikon sorusu şaşırttı. İşte sorulan soru ve Nihat Hatipoğlu'nun cevabı.

Nihat Hatipoğlu'na sorulan silikon sorusu şaşırttı

Atv ekranlarında yayınlanan ve Türkiye genelinde büyük bir ilgi ile takip edilen Nihat Hatipoğlu ile Sahur adlı programda, İlahiyat Profesörü Nihat Hatipoğlu, programa katılan seyircilerin sorularına süre ayırıyor.

Seyircilerin sorularını yanıtlayan Nihat Hatipoğlu’na birbirinden ilginç sorular yöneltiliyor. Son olarak Nihat Hoca’ya yöneltilen ilginç sorulardan biri, "Allah'ın verdiği bir cilde enjekte etmek veya silikon takmak dinen günah mı hocam?" sorusunu yöneltti.

İlginç soru üzerine başta Nihat Hatipoğlu olmak üzere stüdyodakiler ve ekran başındakiler dikkatle Nihat Hatipoğlu’nun cevabını beklemeye başladı. Nihat Hatipoğlu ise bu soruya şu şekilde cevap verdi:

“Estetikle ilgili bir soru bu. Vücuda zarar verecek, yaratılışı ciddi anlamda değiştirecek mahiyetteki müdahaleler artık birer tıbbi müdahaleden ilbet çok estetik müdahale sayılıyor ve bu çok hoş karşılanmıyor.

Ama diyelim ki bir hanımefendi, bu hanımefendinin doğumla beraber, doğumdan sonra vücudunda önemli oranda çökme başladı, bu da aileyi rahatsız ediyor, karı-kocanın beraber yaşamasını, standartlarını rahatsız etmeye başladı, bundan dolayı eşiyle daha iyi bir muhabbet olsun diye hanımefendinin bu tür müdahalelerde bulunması dinen caiz olur.

Ama mesela bazı estetikler yapılıyor, bir müddet sonra güldüğü, ağladığı belli olmuyor. Yaratılışta, insanın simasında bir değişiklik oluyor. Allah simayı zaten güzel yaratmış. Güzel yaratılmış o simayı bozmak doğru değildir. Zaruri olan estetik olabilir, bir de modaya dönüşmüş olan şeyler var bunlar da çok tasvip edilmiyor.”

Kamubulteni.com  |  Ankara