Murat Zorluoğlu Kimdir? AK Parti Trabzon Adayı mı Olacak?

Murat Zorluoğlu 'nun AK Parti 'nin Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacağı iddia ediliyor. Peki Murat Zorluoğlu kimdir?

Murat Zorluoğlu Kimdir? AK Parti Trabzon Adayı mı Olacak?

AK Parti 'nin Trabzon adayının Murat Zorluoğlu olacağı iddia ediliyor.

Sosyal medyada Murat Zorluoğlu 2nun AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacağı iddia ediiliyor.

MURAT ZORLUOĞLU KİMDİR?

1971 yılında Ankara 'nın Haymana İlçesi 'nde dünyaya gelen Zorluoğlu, ilkokulu memleketi olan Trabzon'un  Çaykara İlçesine bağlı Kumlu Köyü İlkokulunda, ortaokulu Trabzon İmam Hatip Lisesinde, liseyi İstanbul- Hayrullah Kefoğlu Lisesinde, üniversiteyi ise 1993 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde bitirdi. 

Mülki idare amirliğine 1994 yılında Trabzon kaymakam adayı olarak başlayan Zorluoğlu, Kaymakam adaylığı sonrası 1997–1999 yıllarında Mersin Gülnar Kaymakamlığı; 1999–2003 yıllarında Bingöl Genç Kaymakamlığı; 2003-2008 yıllarında Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü ve 2008-2012 yıllarında ise aynı yerde sırasıyla Dış İlişkiler ve Projeler Daire Başkanlığı, İnceleme ve Soruşturma Daire Başkanlığı ve Mevzuat ve Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı görevlerini yürüttü.
 
 15.09.2012'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığına, Nisan 2013 tarihinden itibaren de bu Bakanlıkta Müsteşar Yardımcısı Vekilliğine atandı. Mart 2015- Temmuz 2017 yılları arasında Elazığ Valiliği görevi yaptı. Bakanlar Kurulunun 13 Haziran 2017 tarihli ve 10458 sayılı Kararı ile Van Valiliği görevine atanmış olup, halen bu görevi yürütmektedir. 

2011 yılına yayınlanan Local Authorities in Turkey (Türkiye’de Mahalli İdareler) adlı kitabı ve Yeni Yerel Yönetimler Mevzuatı ve Avrupa Yerel Yönetimler Özerklik Şartı adlı makalesi bulunan Murat ZORLUOĞLU, evli ve üç çocuk babası olup,  iyi derecede İngilizce bilmektedir.
 
 Kamubulteni.com  | Ankara

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.