Muharrem İnce CHP'nin Ankara Mitingine Katılacak mı? Açıklama Geldi: Haberim yok!

Muharrem İnce'nin yarın yani 12 Mayıs'ta CHP'nin Ankara'daki mitingine Kemal Kıılıçdaroğlu ile birlikte katılacağı iddia edilmişti. Ancak Muharrem İnce miting konusunda bilgisinin olmadığını beyan etti.

Muharrem İnce CHP'nin Ankara Mitingine Katılacak mı? Açıklama Geldi: Haberim yok!

Muharrem İnce'nin CHP Ankara Mitingine katılıp katılmayacağı belli oldu. İnce, haberim yok açıklamasında bulundu. İşte Muharrem İnce'nin açıklamalarından satır başları...

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nın Ankara mitingine katılıp katılmayacağına ilişkin soruya "İnce, şunları söyledi: "Benimle mitinge katılım konusunda kimse konuşmadı. Benim de haberim yok ama sosyal medyada konuşuluyor." şeklinde yanıt verdi.

Gazeteci İsmail Saymaz, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin Millet İttifakı'nın Ankara mitingine katılıp katılmayacağına ilişkin mesajını aktardı.

Sözcü TV'deki programda Saymaz, "İnce'nin en yakın çalışma arkadaşına' mitinge katılıp katılmayacağını sordu.

Saymaz, İnce'nin yazılı açıklamasını paylaştı. İnce, şunları söyledi: "Benimle mitinge katılım konusunda kimse konuşmadı. Benim de haberim yok ama sosyal medyada konuşuluyor."

SOSYAL MEDYADA KATILACAĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Gazeteci Levent Gültekin ve Özlem Gürses de bu iddiaları sosyal medyadan gündeme getirmişti. Gültekin, "Şimdi aldığım bir habere göre Muharrem İnce, Millet İttifakının yarın Ankara’daki mitingine katılmayı kabul etmiş." demişti. Gürses ise bu yöndeki tweetini sildi ve "Son durum: Farklı kaynaklarımdan farklı bilgiler geliyor… İki taraf da en doğru kararı arıyor… Sanırım net durumu miting saatinde göreceğiz… Sonuçta Sayın Kılıçdaroğlu’nun açık çağrısı ortada duruyor…" dedi.