MSB Açıkladı: Tek Tip Askerlik İçin Üzen Açıklama

Milli Savunma Bakanlığı 'ndan bir son dakika açıklaması geldi ve yeni askerlik sisteminde üzen açıklama verildi.

MSB Açıkladı: Tek Tip Askerlik İçin Üzen Açıklama

Yeni askerlik  sistemi için üzen açıklama geldi.

Milyonlarca gencin büyük merakla beklediği yeni askerlik sistemi ile ilgili son dakika haberi geldi. Edinilen son dakika bilgilerine göre askerlik görüşmeleri TBMM 'de bayramdan sonra görüşülecek. 

Milli Savunma Bakanlığı, yeni askerlik sisteminin bayramdan sonra mecliste görüşüleceğini açıkladı.

Bu durum, bayram öncesi erken terhis durumunun artık olmayacağını göstermektedir.

Yeni askerlik sistemi bayramdan sonra TBM genel kurulunda görüşülecek. 

Yeni Askerlik Sistemi Görüşmeleri için Tarih Verdi!

AK Parti Osmaniye Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu üyesi İsmail Kaya, tüm partilerin mütabakatı ve AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı'nın oluruyla görüşmeleri bayramdan sonraya ertelenen Yeni askerlik sistemini beraberinde getiren 'Askeralma Kanunu' düzenlemesiyle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Bayramdan sonra görüşmelerin başlayacağını söyleyen İsmail Kaya, tarihi 11 Haziran olarak açıkladı. Kaya, "Milli Savunma Komisyonu Özel Sözcüsü olarak, kamuoyuna ve çok değerli genç kardeşlerime, Yeni Askeralma Kanunu Teklifinin ilk aşamasından bu yana en doğru bilgileri aktarmaya çalıştım. Hedefimiz bayram öncesi bu Kanun Teklifini yasalaştırmaktı... Yasa teklifi Meclis Başkanlığına sunulduğu andan itibaren, BAYRAM öncesine yetiştirebilmek için, komisyona havale edilmesini 48 saat beklenmemek adına Danışma Kurulu kararı alındı ve Komisyon aynı gün 21:30 toplandı. Sahura kadar yapılan görüşmeler neticesinde, kanun teklifi Milli Savunma Komisyonumuzda o gece kabul edilerek, Meclis genel kuruluna havale edildi.

Çok istememize rağmen meclis çalışma programı içerisinde Yeni Askerlik Yasasının Bayrama yetişmediği için çok üzgünüz... 1927 yılından bu yana yapılan en kapsamlı değişikliği içerdiğinden ve Askerlik Sistemininde meydana gelecek köklü reform nedeni ile böylesine önemli bir kanun teklifinin, Mecliste Grubu bulunan tüm partilerin mutabakatı ile geçmesi tarafımızca arzu edilmektedir. ‪Bayramdan sonraki Meclis’in ilk çalışma günü olan 11 Haziran 2019 da, Meclisteki tüm partilerin mutabakatı ile Askeralma Kanunu Teklifini görüşmeye başlayacağız.." dedi.

Diğer adaylarla bilgi alış verişi için TIKLA