Milli Eğitim Bakanı Üniversite Sınavına Girecek Yüzbinlere Müjdeyi Verdi

Son Dakika. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bu yıl üniversite sınavlarına girecek 12. Sınıf öğrencilere sevindiren haberi verdi.

Milli Eğitim Bakanı Üniversite Sınavına Girecek Yüzbinlere Müjdeyi Verdi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Anadolu Ajansının editörlerinin sorularını yanıtladı. Bakan Özer, üniversite sınavları ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Özer, 12. sınıf öğrencilerinin devamsızlıktan kalmayacağını açıkladı. Özer ayrıca LGS sınavı ve öğretmen ataması hakkında da konuştu.

İşte Özer’in açıklamalarından satır başları

"ilk defa burada açıklıyorum, 12. sınıf öğrencilerimizi devamsızlıktan bırakmayacağız, öğrencilerimizin hiçbir kaygısı olmasın.

LGS'de bugün itibariyle iptal edilen hiçbir soru yok.

3600 Ek Gösterge

60 bin öğretmenimiz bu haktan yararlanıyor. 411 bin civarında da emekli öğretmenimiz, yani yaklaşık 470 bin öğretmenimiz bu haktan yararlanacak.

Öğretmen Ataması

Öğretmen atamaları devam edecek. Öğretmenlerimiz müsterih olsunlar. Okul öncesi öğretmenlerin sayısı artık daha fazla olacak. Özellikle İstanbul'a ağırlık veriyoruz. Yapacağımız atamada öğretmenlerimizin yüzde 50'sini İstanbul'a atamayı planlıyoruz. Öğretmen ataması takvimini, hazırlıklar bittiğinde Cumhurbaşkanımız açıklayacak. 2022-2023 eğitim-öğretim yılına bu atanacak öğretmenleri yetiştireceğiz.’’

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /