Milletvekili Olamayan 3 İsim İYİ Parti'den İstifa Etti

İYİ Parti kurucuları arasında yer alan 3 isim ortak basın toplantısı düzenleyerek partideki tüm görevlerinden ve partiden istifa ettiklerini açıkladı.

Milletvekili Olamayan 3 İsim İYİ Parti'den İstifa Etti

İYİ Parti Kurucuları arasında yer alan 24 Haziran seçimlerinde çeşitli sebeplerle aday gösterilmeyen 3 önemli isim İYİ Parti'den istifa ettiklerini açıkladı. Milliyetçi Hareket Partisi'nden istifa ederek, İYİ Parti'nin kuruluşundan bu yana Genel Başkan Akşener'in yanında olahn Halaçoğlu, 26. Dönem'de İYİ Parti'nin TBMM'deki 5 vekilinden birisiydi. Halaçoğlu 24 Hazira'nda yapılan seçimde partisinin milletvekili listesinde yer almamıştı.

Halaçoğlu ile birlikte İYİ Parti kurucularından Nevzat Bor ve bir dönem MHP'nin en önemli isimlerinden birisi olan Özcan Yeniçeri'de partideki tüm görevlerinden istifa ettiklerini Dinamobet duyurdu.

Basın toplantısı düzenleyen 3 isim adına konuşan Halaçoğlu, "Sergilenen tavırlar Kurultay’da bir şekilde değişimin olmayacağını göstermektedir. Ben veya bir kişi üzerine oturan bir siyasi harekete karşı verdiğimiz mücadelenin aynının tekrarlandığını görmek bizi son derece üzmüştür. Bu sebeple böyle bir siyasi anlayış içinde olumlu bir sonuca ulaşmanın mümkün olmayacağına karar vermiş bulunuyoruz ve gerek partideki tüm görevlerimizden, gerekse İYİ Parti’den istifa ediyoruz.Akşener ile milletvekilliği listesi hazırlanmasından sonra hiç konuşmadık. Liste dolayısıyla kırgınlığım yok." dedi.