Millet İttifak´ının Cumhurbaşkanı Adayı Belli Oldu

2023 Genel Seçimleri için Millet İttifakı´nın adayının belli olduğu, adaylık açıklamasını da İyi Parti Lideri Meral Akşener tarafından Kurban Bayramında yapılacağı belirtildi.

Millet İttifak´ının Cumhurbaşkanı Adayı Belli Oldu

Söz konusu iddia, muhalefete yakınlığıyla bilinen yazarlardan Fikret Bila tarafından ana muhalefet partisinin kurmaylarına dayandırarak kaleme aldığı yazıda belirtildi.

2023 seçimleri için geri sayım sürerken Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı hala belirsizliğini koruyor. Zaman zaman kulislerde adaylıkla ilgili birçok isim gündeme gelirken bunlardan en ağır basanı kuşkusuz ki CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu... Daha önce birçok kez açıklama yapan Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adaylarının kim olacağını 6'lı masadaki diğer liderlerle ortaklaşa kararlaştıracaklarını belirtmişti.

Fikret Bila dikkat çeken yazısında ana muhalefet partisinin kurmaylarına en çok yöneltilen sorunun "Kılıçdaroğlu adaylığını açıklar mı?" olduğunu ifade etti. Bila, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun siyasi nezaketi buna engeldir. Kılıçdaroğlu, adayın 6 lider tarafından belirleneceğini söyledikten sonra böyle bir açıklama yapmaz. Diğer 5 lider böyle bir karara varırsa açıklamanın da bu liderler veya bu liderlerden biri tarafından yapılmasını tercih eder" dedi.

"Açıklamayı Akşener Yapar”

Ana muhalefet partisi kurmaylarının "Peki böyle bir açıklamayı 5 liderden hangisi yapar?" sorusuna da yanıt verdiğini belirten Bila, siyasi nezaket gereği bu açıklamanın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener´in yapacağını belirtti.

"Duyuru Kurban Bayramı´nda"

Bila, Kılıçdaroğlu'nun aday olup olmayacağının ne zaman açıklanacağı konusuyla ilgili de görüşlerini belirterek söz konusu açıklamanın Kurban Bayramı'nda yapılacağını söyledi.