MHP´den Ali Sunal´ın Sözlerine Sert Tepki

Güldür Güldür programında konuşan Ali Sunal´a, deprem ile ilgili söylediği sözler üzerine MHP'den sert tepki geldi.

MHP´den Ali Sunal´ın Sözlerine Sert Tepki

Ali Sunal sunuculuğunu yaptığı Güldür Güldür Show'da deprem sonrası yaptığı konuşma ile büyük gündem olmuştu. Video Sosyal medya üzerinden kısa sürede paylaşılarak çok yorum aldı.

Türkgün Gazetesi Başyazarı ve MHP Genel Başkanı Basın Danışmanı Yıldıray Çiçek yaptığı son dakika açıklamasında Ali Sunal'a videodaki sözleri nedeniyle tepki gösterdi.

Güldür Güldür'de "binlerce insanı göz göre göre ölüme göndermek normal midir?" sorusunun altını çizen Ali Sunal'a tepki gösteren Çiçek, "Ali Sunal’ın niyeti de onun videosunu paylaşanların niyeti de deprem felaketinin sonuçları üzerinden seçim öncesi hükümeti ne kadar sorgulatırız ve yıpratırız şeklindedir" ifadelerini kullandı.

Çiçek , " CHP’li ve sol düşünce havuzu içinde olduğu bellidir. Güldür Güldür programının oyuncu kadrosunun büyük bölümü de zaten sol düşünceye mensup" diyen Çiçek, Güldür Güldür'ü "Türkiye’de her kesimin izlediğini de dikkate alması gerekiyor" dedi ve "Mesele deprem acısı üzerinden rant peşinde koşan muhalefete hazırlanmış bir sunumdur. Ali Sunal’ın gördüğü bu tepki de Güldür Güldür programını muhalefetin kirli muhalefeti için aparat olarak kullanmaya çalışmasıdır" ifadelerini kullandı.

Ne Demişti?

Ali Sunal sunuculuğunu yaptığı Güldür Güldür'de şu ifadeleri kullanmıştı:

"11 ilimizde hissedilen deprem felaketinde, on binlerce insan hayatını kaybetti. Yüzbinlerce insan ailesini kaybetti. Milyonlarca insan evini, arkadaşlarını, anılarını, geçmişini, şehrini kaybetti. Ve 85 milyonun yüreği yanıyor. Bu yangın hiç bir zaman sönmeyecek. Buna emin olabilirsiniz. Depremin üzerinden haftalar geçti. Ve artık herkes bir normalleşmenin peşinde. Bu normal. nasıl bir normalleşmenin peşindeyiz. Yani bu peşinde olduğumuz normal tam olarak ne? Mesela fay hattına binalar yapmak mıdır normal olan? Ya da depremden sonra arama kurtarma ekiplerinin ve yardımların gecikmesi normal midir? Denetlenmemiş binalar, parayla satın alınan mimar diplomaları, beceriksiz müteahhitler, liyakatsiz görevliler normal midir? Çürük binalara imar affı vermek normal midir mesela? Veya böyle bir zamanda çadır satmak normal mi? Binlerce insanı göz göre göre ölüme göndermek normal midir? Ve böyle bir felaket sonrası bir kişinin bile sorumluluk hissedip 'Arkadaş ben yanlış yaptım, özür diliyorum' deyip istifa etmemesi normal midir sizce? Hayır efendim, böyle bir normal yok. Bu normal değil. Artık biz bu normale dönmeyeceğiz. Bundan sonra normal olan bir vatandaş olarak tüm sorumlulardan hesap sormaktır. Artık normal olan her felaketi kadere bağlayanı değil o felaket olmadan önce nasıl önleyeceğimizi anlatan bilimi dinlemektir. Artık normal olan yetki veren kişinin bir işi akrabasına, ailesine, partilisine, ortağına, arkadaşına yaptırması değil, uzman olana yaptırmasıdır. Atatürk'ünde dediği gibi vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır. Biz umutluyuz. Biz umutluyuz bu normal bir gün gerçekleşecek. Buna inanıyoruz. Ama o gün gelene kadar gördüğümüz bütün hataların üzerine mizah büyüteciyle bakmaya devam edeceğiz"