Kur’an-ı Kerim’e Tekme Atan Öğrencilerin Cezaları Belli Oldu

Antalya’nın Serik İlçesinde bir lisede Kur’an-ı Kerim-e saygısızlık yapan üç öğrenci hakkında verilen ceza açıklandı.

Kur’an-ı Kerim’e Tekme Atan Öğrencilerin Cezaları Belli Oldu

Eğitim-Bir-Sen Antalya Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, sendika binasında düzenlenen toplantıda bir öğrencinin Kur'an-ı Kerim'e tekme atmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Miran, üç öğrenciye de örgün eğitimin dışına çıkarılma kararı verildiğini belirtti.

Sosyal Medya Mecralarıyla İlgili Ciddi Bir Adım Atılmalıdır

11. sınıf öğrencilerinin bir ders sınavından sonra boş kalan sınıfta arkadaşları şakalaşırken bir öğrencinin Kur'an-ı Kerim'i atıp diğerinin tekme vurmasının geçiştirilecek bir hadise olmadığının ciddiyetini belirten Miran, "Son dönemde sık sık rastladığımız, dikkat çekmek, gündeme gelmek, sosyal medya hesaplarının daha fazla tıklanması amacıyla başvurulan yollar, paylaşılan görüntüler, bazısı ölümle biten çekimler, üzerinde daha fazla durulması, dur denilmesi gereken bir noktaya varmıştır. Sıklıkla yaşanan ve toplumun değerlerini zedeleyen, insanların hassasiyetlerine, sinir uçlarına dokunan yaklaşımların, açık edilen nahoş görüntülerin önüne geçilmesinin; sosyal medya mecralarıyla ilgili olarak ciddi bir şekilde adım atılmasının zamanı gelmiş hatta geçmiştir" dedi.

Gerekli İşlemler Yapılmalıdır

Yaşanan bu olayın detaylı bir şekilde soruşturulması gerektiğini belirten Miran, , "Okul içinde meydana gelen bu hadisenin bir öğrenci tarafından kameraya alınması ise, cep telefonlarının okul ortamına ve sınıfa sokulmaması yönünde tedbir alınmadığını göstermektedir. İlgili öğrenciler ve sorumluluğu olan herkes hakkında gerekli işlemler bir an evvel yapılmalı; bu ve benzeri iğrençliklerin bir daha cereyan etmemesi için gereken ne varsa yapılmalıdır. Bu çirkin ve kabul edilemez davranış, göz ardı edilmemesi gereken olay bir kez daha göstermiştir ki eğitim sistemimizde yolunda gitmeyen, yanlış ve eksik olan bir şeyler var. İnanç değerlerimize, kitabımız Kur'an-ı Kerim'e saygısızlık yapılıyorsa, bu toplumda yaşayıp kendi değerlerine yabancı bireyler yetişiyorsa, eğitimde amaçlananın ne olduğunun sorgulanması, yapılması gerekip de yapılmayanların üzerinde durulması, müfredatın bu bağlamda yeniden elden ve gözden geçirilmesi elzemdir" diye konuştu.

Eyüp Bülent Miran, Kur'an'ı- Kerim'e tekme olayına karışan 3 öğrenciye örgün eğitim dışına çıkarılma cezasının verildiğini belirtti.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /