Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ardından Ahmet Davutoğlu'nun Partisinden de Asgari Ücret Tepkisi Geldi!

Asgari ücret zammıyla ilgili Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi'nden tepki geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ardından Ahmet Davutoğlu'nun Partisinden de Asgari Ücret Tepkisi Geldi!

Asgari ücret zammıyla ilgili Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlığını yaptığı Gelecek Partisi'nden tepki geldi.

27 Aralık 2019 Cuma 10:39
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ardından Ahmet Davutoğlu'nun Partisinden de Asgari Ücret Tepkisi Geldi!

Gelecek Partisi Politika İzleme Üyesi Serkan Özcan dün açıklanan asgari ücret zammına dair değerlendirmelerde bulundu. Aynı zamanda Gelecek Partisi'nin ekonomiden sorumlu üyesi olan Serkan Özcan , açıklanan zammın insanlık onuruna yaraşmayan bir rakam olduğunu, ülkedeki çalışanların yaşam kalitesinin çalışanların verimliliği açısından büyük öneme sahip olduğunu iş verimliliğinin bu zam oranıyla arttırılamayacağını söyledi. Özcan'ın konuşmasından satır başları ise şu şekilde: 

Gelecek Partisi'nin programında ekonomide ve parti programının tüm ilgili paraflarında tavrımızı insanlık onurundan yana koyduk. Gelecek Partisi'nin en temel ilkesi insanı önceleyen bir anlayıştır.Gelecek Partisi tüm politikalarında İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinde yer bulan insan onurunu öncelemektedir. Siyaset insan onurunu zedeleyen her politikanın karşısında tavır almalıdır. Kasım ayında Türk – İş'in açıkladığı açlık sınırı 2183 TL, yoksulluk sınırı ise 6850 TL olmuştur. Bugün açıklanan zam oranı insanlık onuruna aykırı, insana yaraşmayan bir rakamdır.

Bu artışın ülkedeki çalışanların yaşam kalitesini, çalışan verimliliği açısından da önemli olduğunu fakat bu zam oranlarıyla iş verimliliğini artırmayacağı da açıktır. Sağlıklı, sürdürülebilir bir büyümenin temel unsurlarından birisi de çalışanlar için yeterli koşulların sağlanabilmesidir. Programımız insan onurun öncelemektedir ve hiçbir politika İnsandan ve insan onurundan önemli değildir. Ayrıca Hükumet tarafından açıklanan %12 oranındaki enflasyon oranı da gerçeği yansıtmamaktadır. Zaten hükumet tarafından paylaşılan bu verilere toplum nezdinde de güven yoktur.

Kaldı ki iktidar partisi her icraatini kapalı kapılar arkasında ve şeffaflıktan uzak yürüttüğü için enflasyon oranının gerçekte ne olduğunu bilemiyoruz. Bugün yapılan ve %15 olan asgari ücret zam oranını, sanki enflasyon oranının üzerindeymiş gibi yansıtmaları tamamen bir algı oyunudur."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Şahin 2019-12-27 18:51:36

Ahmet DAVUTOĞLU sanki Bu ülkenin Başbakanlığını yapmamış gibi.Ucuz siyaset yapıp milleti aptal yerine koymasın.Tek kelime yazık.

Avatar
Sadik 2019-12-27 10:53:30

Yemin olsun dogru gercekleri herkes biliyo sayin ahmet davutoglu bu verilen zam bi ailenin sadece aylik dogalgaz parasina yetmez yazik kendileri kaybeder ilk secimde direk assadalar bi millet artik uyandi artik agizlarinda kus tutsalar nafile tmm guzel hersey duzgun yaptilari ettikleri yanliz su suryeliler kadar degerimiz yok kendi vatanimizda sanki biz misafiriz bole gitmez rabbim tum milletimizin yardimcisi olsun maymun gozunu acti artik hersey gariban uzerinden oynaniyor fakiri iyce fakir zenginide iyce zengin ettiler rabbim sonumuzu hayir etsin hayirli cumalar

Avatar
Makfali 2019-12-27 11:08:54

Şimdi buna demezlermi neyse vazgeçtim demeyecem siz anladiniz...

Avatar
Ne farkeder 2019-12-27 12:56:51

İlahi adalet gelmeden bu ülke gereğini yapacak.....