İzmir'de Dehşete Düşüren Olay! Arabaya Uçak Çarptı

İzmir'in Çeşme ilçesinde tatil beldesi Alaçatı'ya yapılacak olan Alaçatı Havalimanına dair haber yapmak isteyen basın mensupları, sörf merkezindeki haberlerini tamamladı.

İzmir'de Dehşete Düşüren Olay! Arabaya Uçak Çarptı

Çekimlerin bitmesinden sonra alandan ayrılmaya hazırlanıldığı sırada 'Cessna' tipi eğitim uçağı pilotu basın mensuplarına uğurlama selamı vermek istedi. Bu sırada uçağın iniş takımları basın mensuplarının bulunduğu aracın tavanına çarptı.

Ölümden dönülen olay anına ilişkin açıklamalarda bulunan A Haber Kameramanı Tayfun Er, "Haber yapmak için Alaçatı’ya gittik. Haber yaptığımız uçaktı kazaya karışan uçak. Haberi bitirdikten sonra bölgeden ayrıldık. Pilot da bize uğurlama selamı vermek istedi. İki sefer üzerimizden geçti. Üçüncü sefer alçak irtifadan geçerken yaklaşmaya başladı. O sırada biz de sosyal medyadan paylaşırız diye çekim yapıyorduk. Uçağın oldukça alçak mesafeden geldiğini görünce ben şoförü durdurdum. Cep telefonu kamera kaydında da çıkmadım. Benim arabadan inmemle uçağın üzerimize gelmesi 5 saniye falan sürdü. Başımın yaklaşık 20 santim üzerinden iniş takımları geçti. Ben geldiğini görünce ayaktayken hemen aracın yan tarafına çökmüştüm. O sırada çarpma sesi, uçağın sesi ve üzerime gelen cam kırıkları. Dondum kaldım, ne Jokerbet yapacağımız şaşırdım.Ayağa kalktık ve olayın ne kadar vahim olduğunu anladık. Verilmiş sadakamız varmış. Ben 24 yıllık haber kameramanım, ilk defa böyle bir şeyi yaşıyorum. Habere giderken haber olduk. Şükür ki daha büyük bir şey olmadı. Şu an hayatta olmayadabilirdik. Yere çökmesem uçağın iniş takımları benim kafamı parçalayacaktı. Alçak mesafeyi Allah'tan algıladım ve direk çöktüm. Bu da meslek refleksi gibi bir şey. Bu şekilde atlatmak büyük bir şans. Uçağın çarptığı bir araç çok nadir bir olay. Bu da bizim başımıza geldi" dedi.

Milyonda bir gerçekleşebilecek bir olayın kendi başlarına geldiğini söyleyen A Haber Muhabbiri Sercan Bilgi ise olay anına ilişkin, "Milyonda olabilecek bir olay bizi buldu. Yetkilileri inandırmakta güçlük çekiyorsunuz. Yeminler ediyorsunuz. ‘Uçak çarptı’ ne demek dalga geçtiğinizi zannediyorlar. İşin en ilginç tarafı o. Araçtan indik, tutanak tutacağız. Polis arıyoruz ‘Bize uçak çarptı’ diyoruz ‘Dalga mı geçiyorsunuz’ diye telefonu kapattı. Trafik polisi geldi, ‘25 yıllık meslek hayatım boyunca ilk defa böyle kaza görüyorum’ diye kahkaha atıyor. Uçak çok alçak irtifada uçtu. İniş takımları araca çarptı, aracı devirebilirdi, takılıp yakıtı ile birlikte patlayabilirdi. Trajikomik bir olay ama büyük bir tehlike atlattık. Habere giderken haber olduk. Milyonda bir olabilecek olay başımıza geldi. Artık ilerde, mesleki kariyerimizde anlatabileceğimiz bir anı olarak kaldı." dedi.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA