İYİ Parti'de Değişim Sürüyor! 7 İl Başkanı daha Belli Oldu

İYİ Parti Genel Merkezinin çağrısı üzerine istifa eden il başkanlarının yerine yeni atamalar sürüyor. İYİ Parti Çankırı, Kastamonu, Manisa, Osmaniye, Rize , Malatya ve Ordu İl Başkanlarının ataması gerçekleşti.

İYİ Parti'de Değişim Sürüyor! 7 İl Başkanı daha Belli Oldu

Bu çerçevede 7 il başkanının daha atamasının gerçekleştiği Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın tarafından açıklandı.  Yazılı bir basın açıklamasıyla 7 il başkanının daha atamasının gerçekleştiğini duyuran Koray Aydın, "Yeniden yapılandırma çalışmalarımız 81 ilimizin tamamını kapsayacak şekilde aynı şevk ve kararlılıkla sürdürülecektir. İl başkanlıklarımızda yürüttüğümüz çalışmalarımızın ardından belirlenen ilçe teşkilatlarımız da yeniden yapılandırma programına dahil edilecektir " ifadelerini kullanırken, Aydın'ın açıklamasında Ataması gerçekleşen 70 il başkanının 34 'ünün hali hazırdaki başkanlar olduğu, 36 il için yeni isimlerin görevlendirildiği belirtildi. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı : 

İYİ Parti Başkanlık Divanı tarafından alınan tavsiye kararı üzerine partimizde başlatılan yeniden yapılandırma çalışmaları kapsamında 7 il başkanımız daha belli olmuştur.

Çankırı’ya Muhittin Bora Kanat, Kastamonu’ya Özcan Büyükşen, Manisa’ya Hasan Eryılmaz, Osmaniye’ye Serat Kılıç, Rize’ye Osman Keser, Malatya’ya Gökmen Kenan Özdal ve Ordu’ya Çiğdem Çelenk Karakaya İYİ Parti İl Başkanı olarak atanmışlardır.

Böylece 81 il başkanımızın görevden ayrılmasının ardından, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in tensip ve takdirleriyle ataması yapılan il başkanı sayısı 70’e ulaşmıştır. Atanan 70 il başkanımızdan 34’ü mevcut il başkanı iken yeniden atanırken, 36 ilimize ise yeni isimler atanmıştır.

Yeni başkanların illeri de dahil olmak üzere tüm il yönetimlerinde partimizin kuruluş çalışmalarından bugüne emek ve mücadele sergileyen çekirdek kadro muhafaza edilecek, bilhassa seçim dönemlerindeki üstün gayret ve çalışmalarıyla öne çıkan yeni isimlerin de yönetimlere dahil edilmesine özen gösterilecektir.

Yeniden yapılandırma çalışmalarımız 81 ilimizin tamamını kapsayacak şekilde aynı şevk ve kararlılıkla sürdürülecektir. İl başkanlıklarımızda yürüttüğümüz çalışmalarımızın ardından belirlenen ilçe teşkilatlarımız da yeniden yapılandırma programına dahil edilecektir.

Mümkün olan en geniş, yaygın ve güçlü bir teşkilat ağına erişmek amacıyla il ve ilçelerin ardından Mahalle Teşkilatlanması Programı yürürlüğe konulacaktır.

Birlik, bütünlük ve kardeşlik içinde yeniden yapılandırma programımızın sorunsuz ilerlemesini sağlayan, devir teslim törenleriyle siyaseti bir bayrak yarışı ve hizmet aracı olarak gördüğünü ortaya koyan il başkanlarımızdan, yöneticilerimize, üyelerimize ve gönüllülerimize kadar bütün İYİ Parti ailesine teşekkürlerimizi ve takdirlerimizi ifade ediyoruz.

Çalışmalarımız tamamlandığında il, ilçe, belde, köy ve mahallelere kadar bütün teşkilatları yenilenmiş, dinamik, zinde, istekli, çalışkan, güçlü ve en önemlisi başarıya endeksli bir teşkilat yapısını hep birlikte inşa etmiş olacağız.

İYİ Parti yerel seçimler öncesi gerçekleştirdiği yeniden yapılandırma hamlesini bölgelerinde sevilen, sayılan ve iddialı adaylarla yarışa katılarak devam ettirecektir.

İYİ Parti, yerel seçimlerde kamplaşmadan, kutuplaşmadan ve ayrımcılıktan bıkan; ekonomik krizden, zamlardan ve geçim zorluğundan bunalan; ülkesinde, ilinde, ilçesinde velhasıl yaşadığı yerde huzur ve refah arayan geniş kitlelerin toplanma merkezi olacak, böylece yerel seçimlere damgasını vuracaktır.

Yeniden yapılandırma çalışmalarımız kapsamında görevini devreden ve yeni görev alan tüm il başkanlarımızı tebrik eder, ülkemize ve milletimize hizmet yolunda çalışmalarında üstün başarılar dilerim."

Atanan İYİ Parti il başkanlarının isimleri şöyle:

  • Çankırı İl Başkanı Muhittin Bora Kanat
  • Kastamonu İl Başkanı Özcan Büyükşen
  • Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz
  • Osmaniye İl Başkanı Serat Kılıç
  • Rize İl Başkanı Osman Keser 
  • Malatya İl Başkanı  Gökmen Kenan Özdal
  • Ordu İl Başkanı Çiğdem Çelenk Karakaya

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA