İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın'dan Arkaz'a Tepki: 1 Ayda Ne Değişti?

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'dan MHP Genel Başkanı ve Hayati Arkaz'a sert tepki.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın'dan Arkaz'a Tepki: 1 Ayda Ne Değişti?

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, bugün ilginç bir karar alarak daha önce elini öptüğü MHP'ye geçen Hayati Arkaz ile ilgili yazılı açıklama yayımladı. TBMM açılışında Devlet Bahçeli'nin elini öperek parti içinde krize sebep olan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, daha önce yaptığı açıklamalarda liderinin Akşener, partisinin MHP olduğunu söylemişti. Bugün yeni bir açıklama yapan Arkaz 'Liderimiz Bahçeli' dedi. İYİ Parti kongresine de katılmadığını söyleyen Arkaz'a tepki gecikmedi. İYİ Parti Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, hem MHP yönetimi hem de Arkaz'a sert yanıt verdi. Koray Aydın'ın basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı : 

Yıllar yılı Milletvekili transferi yapmamayı bir ilke olarak benimseyen Sayın Bahçeli, bugün hem partimizin içişlerine karışmış, hem de “Milletvekili transfer borsasını” açmak suretiyle, kendi ilkelerini kendi eliyle yerle yeksan etmiştir.

Türkiye’nin ekonomik sıkıntılarının birinci gündem maddesi olduğu böylesi bir dönemde, “Milletvekili transfer borsasının” Sayın Bahçeli tarafından açılmış olmasını son derece manidar bulduğumuzu da açıkça ifade ediyoruz.

İYİ Parti’mizin 2. Olağanüstü kurultayında hem liderimiz yeniden güven tazelemiş, hem de partimizin yetkili organları seçilmiştir. Bu seçimler üzerinden partimizi karıştırmaya tevessül etmek hangi çarpık demokratik anlayışın ürünüdür?

Bir taraftan “partisinin başına Marsbahis dönmesi için Hanımefendi’yi ikna edin” diyerek sözüm ona sorumlu bir devlet adamı imajı çizerken, bir taraftan Milletvekili transferi dönemini başlatmak, nasıl bir siyasi anlayıştır?

Partimizden ayrılan Sayın Milletvekili de yaklaşık bir ay önce “Benim partim İYİ Parti, Genel Başkanım Meral Akşener. Sonuna kadar da siyasetimi İYİ Parti’de yapacağım” demişti. Şimdi soruyoruz: 1 ayda ne değişti?

Gerek Sayın Milletvekilinin bu beyanını ve akabindeki davranışını, gerekse bugün katıldığı siyasi partinin Genel Başkanının bugün geldikleri çelişkili ve trajikomik noktayı, milli iradenin sahibi aziz milletimizin şaşmaz takdirlerine bırakıyoruz.

İYİ Parti ilkeleriyle var olmuş, Türk siyasetine yepyeni bir anlayış ve ufuk getirmiş bir siyasi hareket olarak yoluna emin adımlarla devam edecek, kapalı kapılar ardında kurulan kirli tezgâhlar bizi yolumuzdan asla döndüremeyecektir.

Bu girilen kirli ve pis yolla netice alacaklarını zannedenler yanıldıklarını er ya da geç anlayacaklardır. Siyasi tarihimiz bu çarpık yollara tevessül edenlerin kötü akıbetlerinin hazin örnekleriyle doludur. Takdir milli iradenin sahibi aziz Türk milletinindir.

 

Koray AYDIN

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı

Koray AYDIN
İYİ Parti Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı