Isparta Valiliğinde Geçici Görev Değişimi

Son Dakika. Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, koronavirüse yakalanması sonrası geçici olarak görev değişikliği oldu. Seymenoğlu'nun yerine Osman Kaymak atandı.

Isparta Valiliğinde Geçici Görev Değişimi

Isparta'da geçtiğimiz perşembe günü başlayan kar yağışı nedeniyle kentte hayat neredeyse durma noktasına geldi. Şehirde elektrikler kesilirken, kapanan yolları açmak için ekipler büyük çaba gösterdi. Günlerdir Türkiye'nin gündeminden düşmeyen Isparta Valiliğinde ise geçici görev değişimi yaşandı. Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, koronavirüse yakalanmasının ardından geçici görevden alındı.

İçişleri Bakanlığından Açıklama

Isparta Valiliği'ndeki görevlendirmeyle ilgili İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Isparta Valimiz Sayın Ömer Seymenoğlu, Isparta’da yoğun kış şartları mücadele döneminde görevinin başındayken, Covid 19’a yakalanmış ve evinde karantina altına girmiştir. İlde yoğun kar yağışı nedeniyle sürdürülen çalışmalarda ilk günden beri bulunan İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın İsmail Çataklı ile yapılan istişareler sonucunda afetle mücadelenin aksamaması ve kamu hizmetlerinin devam etmesi için eski Samsun Valisi, Bakanlığımız Vali Mülkiye Müfettişi Sayın Osman Kaymak 5 Şubat itibari ile valimizin karantina süresince Isparta Vali vekilliğine görevlendirilmiştir. Uygulama rutin bir uygulama olup görevden alma veya atama söz konusu değildir." denildi.

Yerine Osman Kaymak Atandı

Seymenoğlu'nun yerine Ankara merkez Valisi Osman Kaymak görevlendirildi. Osman Kaymak daha önce Samsun Valiliği görevini yürütmüştü.