İSPARK Ücretlerine %60 Zam Yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde İSPARK tarafından işletilen otopark ücretlerine %60 zam yapılmasına karar verildi.  edinilen bir son dakika haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi aralık ayı toplantısının 4. oturumu başkan vekili Zeynel Abidin Okur başkanlığında saraçhanedeki belediye binasında gerçekleştirildi. Meclis toplantısında İspark otopark ücretlerine %60 oranında zam yapılmasına karar verildi.

İSPARK Ücretlerine %60 Zam Yapıldı

Zam Kararı Sonrası Yeni Ücretler Şöyle

Bu açıdan bakıldığında kapalı kapı otoparklar ile açık otoparklarda Beyoğlu, Fatih, Beşiktaş Kadıköy, Şişli, Ataşehir, Üsküdar, Bakırköy Beykoz, Bayrampaşa, Eyüp, Sultangazi, Bahçelievler, Kartal, Güngören, Kağıthane, Pendik, Maltepe, Sarıyer, Zeytinburnu, Ümraniye, Tuzla'da araçlar için bir saate kadar olan ücretlerin 17,50 liradan 28 liraya çıkarılmasına karar verildi ve diğer taraftan aynı ilçelerde yol kenarı otoparklarında da araçlar için bir saate kadar olan ücretlerin 18 liradan 28 liraya çıkarılmasına karar verildi.

Kapalı katlı otoparklar ile açık otoparklar ile yol kenarı otoparklarında Avcılar, Arnavutköy, Adalar, Bağcılar, Başakşehir, Beylikdüzü, Çatalca, Büyükçekmece, Çekmeköy, Esenyurt, Esenler, Küçükçekmece, Gaziosmanpaşa, Silivri, Sancaktepe, Sultanbeyli, Sultangazi ve Şile ilçelerinde ise 12,50 lira olan bir saatlik park ücretine 20 lira olacak şekilde uygulanmasına karar verildi.


Uygulama 1 Ocak 2023'ten İtibaren Geçerli Olacak

İSPARK taksi duraklarında ise taksilerin giriş çıkış ücretleri 5,50 liradan 8 liraya veya 1 gün beklemesi ise 21 liradan 33 liraya çıkarıldı. Bu tarifenin 1 Ocak 2023 tarihinde itibaren geçerli olacağı belirtili.