İSKİ En Az Lise Mezunu Memur Alımı Başvuru Şartları Açıklandı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün 461 memur alımı yapacağına dair duyuru bugün yayımlanmıştı. Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans mezunlarının başvuru yapabileceği İSKİ memur alımına dair detaylar ve daha fazlası kamu bülteni adresinde.

İSKİ En Az Lise Mezunu Memur Alımı Başvuru Şartları Açıklandı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü'nün 461 memur alımı yapacağına dair duyuru bugün yayımlanmıştı. Ortaöğretim, Önlisans ve Lisans mezunlarının başvuru yapabileceği İSKİ memur alımına dair detaylar ve daha fazlası kamu bülteni adresinde.

26 Kasım 2018 Pazartesi 13:06
İSKİ En Az Lise Mezunu Memur Alımı Başvuru Şartları Açıklandı

İSKİ MEMUR ALIMI YAPACAK

İlgili duyuruda İSKİ'nin Teknisyen, Tekniker, Bilgisayar İşletmeni, Hemşire, Biyolog , Tercüman, Psikolog, Restoratör, Grafiker, Peyzaj Mimarı, Kimyager, İstatistikçi, Mimar, Mühendis, Şehir Plancısı, Kütüphaneci pozisyonları için alım yapacağına yer verilirken, alımla ilgili, "İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla Memur alınacaktır." denildi. İSKİ Memur alımı için başvuru yapacak adayların mezuniyet, KPSS ve diğer şartları dikkatle incelemesi gerekiyor. Alımda ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunları için kontenjan ayrılmış durumda. Ortaöğretim Mezunları için Teknisyen unvanında alımlar yapılacak. Başvuru yapacak adayların Harita-Tapu Kadastro Alanı ve Dalları ya da Hartia ve Kadastro dalından, İnşaat Teknolojisi Alanı ve dalından, Makine Teknolojisi Alanı ve dallarından, Metal Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlerinden dallarından birinden mezun olması gerektiği vurgulandı.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

1. Türk vatandaşı olmak,

2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

3. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

4. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

5. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

6. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

7. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

Başvuru işlemleri 3 Aralık'ta başlayacak, 10 ARalık 2018 tarihi itibariyle sona erecek. Başvuru işlemlerinin www.iski.gov.tr adresinden yapılacağı belirtilirken, söz konusu alımla ilgili tüm gelişmelerin İSKİ'nin resmi internet sayfasından takip edilebileceği vurgulandı.

Diğer pozisyonlar ve başvuru özel şartlaır için TIKLAYIN.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA

Son Güncelleme: 26.11.2018 13:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.