Instagram Yeni Özelliklerini Açıkladı ‘Sessiz Mod’ Geliyor

Dünyada milyarlarca, ülkemizde milyonlarca kullanıcısı olan ‘Sessiz Mod’a geçiyor.

Instagram Yeni Özelliklerini Açıkladı ‘Sessiz Mod’ Geliyor

Yeni özelliklerini duyuran Isntagram, yepyeni özelliklerle geliyor. Yapılan açıklamada Instagram’a ‘Sessiz Mod’ isimli bir özellik getirildiği belirtildi. Özellikle uygulama kullanımına bir süre ara vermek isteyenlerin hoşuna gideecek bu özellikle beraber yeni özelliklerde tanıtıldı.

Sessiz Mod Nedir?

Bu özellikle beraber gelen bildirimler susturulabilecek ve DM’leri de otomatik olarak yanıtlayacak. Bununla beraber durumunuzu ‘Sessiz Mod’a yaparak uygulamada aktif olmadığınızı arkadaşlarınıza bildirebileceksiniz. Şirket tarafından yapılan açıklamada bu özelliğin gece geç saatlerde uygulamada zaman geçirenlerin işine yarayabileceğini duyurdu.

İçerik Gizleme

Webtekno’da yer alan habere göre Instagram, kullanıcıların gördükleri içerikler üzerinde daha fazla kontrol sahibi olması için de bir özellik getirdiğini aktardı. Artık, keşfet kısmında görmek istemediğini birden fazla içeriği aynı anda seçerek gizleyebileceksiniz.

Özelliği kullanmak için keşfet kısmından bir gönderiyi seçip, ‘İlgilenmiyorum’ butonuna basmanız, daha sonrasında ise alt kısımda beliren bölümdeki ‘Diğerlerini gizle’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Ayrıca, önerilen içeriklerde görmek istemediğiniz kelimeleri de seçmek mümkün hâle geldi. Bu özellikle birlikte seçtiğiniz kelimeler, kelime öbekleri ve emojiler önerilen gönderilerde karşınıza çıkmıyor.

Çocuk Güvenliğine Ek Özellik

Son olarak Instagram, ebeveynlerin gençlerin uygulamayı kullanımı konusunda daha bilgili olmasını da sağlamak için yeni bir özellik de getirdi. Artık ebeveynler, çocuklarının engellediği hesapları görebilecek.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /