İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Şehitler Tepesi Boş Kalmayacaktır

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Şehitler tepesi millet iktidarında boş kalacaktır' sözlerine tepki göstererek bunun bir itiraf olduğunu ve milletin bunun hesabını soracağını söyledi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Şehitler Tepesi Boş Kalmayacaktır

Altun'un açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Şehitler tepesi boş kalmayacaktır! “Bizim iktidarımızda şehitler tepesi boş kalacaktır” demek, açık bir itiraftır, milletimiz elbette bunun hesabını soracaktır! Allah kahraman ordumuzun, aziz milletimizin yar ve yardımcısı olsun! Şunu herkes bilsin ki, vatan savunması sırasında kim şehit düşmüşse Kurtuluş Savaşı kahramanlarıyla birlikte şehitler tepesindeki yerini almıştır! ”Şehitler tepesi boş kalmayacaktır” demek, “şehitlerimizin kanlarıyla sulanmış bu vatanı asla ve asla düşman taarruzuna karşı savunmasız bırakmayacağız, gerekirse öleceğiz” demektir.

“Şehitler tepesi boş değildir” demek, “şehit kanlarıyla sulanan bu topraklar kutsaldır” demektir. “Şehitler tepesi boş kalmayacaktır” demek ise “tarih boyunca nice başarısız işgal girişiminin hedefi olmuş cennet ülkemizi her daim savunacağız” demektir. “Şehitler tepesi boş değildir” demek, “bu vatanı vatan kılmak için nice şehitler verdik” demektir. “Şehitler tepesi boş değildir” demek,  “vatan savunmasında şehit düşen kahramanlarımız bu toprakların dört bir yanında yatıyor” demektir.