Hulusi Akar Açıkladı: İşte Yeni Askerlik Sistemi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar yaptığı son dakika açıklamasında askerlikte yeni sistemi kamuoyuna duyurdu.

Hulusi Akar Açıkladı: İşte Yeni Askerlik Sistemi

Hulusi Akar yaptığı son dakika açıklamasında yeni askerlik sistemini açıkladı.

Akar açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Türkiye'nin hak ve menfaatlerine aykırı karar alınırsa buna karşı gerekli tedbirleri alırız. Bölgede savaş gemilerimiz gerekli korumayı sağlamakta. Yeni bir tacize asla müsaade etmeyeceğiz.

Anlaşmalara aykırı, uluslararası hukuka aykırı, iyi komşuluk ilişkilerine aykırı bir karar aldıkları takdirde de buna karşı ne yapacağımız açık ve net, tutumumuz bellidir. Her türlü tedbirimiz vardır. Bu konuda hiçbir şekilde hiçbir oldubittiye müsaade etmeyeceğimizi herkesin bilmesini istiyorum.

Türkiye'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin yer almadığı hiçbir projenin bu bölgede başarılı olmasının, yaşamasının imkan ve ihtimali yok.

Biz ordumuzun, Silahlı Kuvvetlerimizin öncelikle caydırıcı olması konusunda gayretlerimizi sürdürüyoruz. Herhangi bir şekilde bir sıcak çatışmaya dönüşmeden, meselelerin görüşmeler yoluyla, barış yöntemleriyle çözülmesinden yanayız.

İDLİB

Cumartesi günü Rusya Savunma Bakanı Şoygu ile bu ve diğer konuları daha teferruatlı görüşme imkanı bulacağız ve dolayısıyla buradaki çalışmalarımızın daha başarılı şekilde sürmesini bekliyoruz."

İdlib'de 15-20 kilometrelik koridorda, ağır silahlar ve radikal unsurların büyük bölümü çekildi. Ateşkes ihlalleri yüzde 90 oranında azaldı.

İZİN VERMEYECEĞİZ

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası bazı sıkıntılar yaşadık fakat şunu gördük; hainlerden temizlendikçe bilakis güçlendiğimizi hissediyoruz.

Hiçbir şekilde Türkiye'nin güneyinde terör koridoruna izin vermeyeceğiz.

ÖN HAZIRLIKLAR

Türk-Amerikan askeri unsurlarının birlikte yapacakları birleşik devriye faaliyetinin başlaması söz konusu. Bunun için ön hazırlık gerekiyor, eğitim süreci gerekiyor. Bu eğitim de 9 Ekim’de başladı. Bu süreç şu anda Gaziantep’te devam etmekte.

BEDELLİ ASKERLİK

Şu ana kadar 672 bin 306 gencimiz internet üzerinden, elektronik postayla müracaatlarını gerçekleştirdi.

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ AÇIKLANDI

Yeni bir askelik sistemi için yoğun çalışma içerisindeyiz. Büyük bir yol aldık, bitirmek üzereyiz. Herkesin en uygun zamanda askerlik yapmasını sağlayan sistemi yajkın bişr zamanda hayata geçireceğiz.

Hem askerlik hizmetini yapabilsinler hem de kendi mesleki çalışmalarınuı yapabilmeleri için bir sistem hazılrıyoruz. Örneğin bir akadmeisyen yaz tatilinde aske gidebilsin.

Ayrıntılar geliyor...

ASKERLİK HAKKINDA YENİ HABERLERDEN BİLDİRİM ALARAK HABERDAR OLMAK İÇİN;

Android uygulamamızı ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

İOS uygulamasını ücretsiz indirmek için >>>> TIKLAYIN

Facebook grubumuza katılmak ve diğer adaylarla bilgi alış verişi yapmak için >>>>TIKLAYIN

Kamubulteni.com | Ankara