HP, 6 Bin Çalışanını İşten Çıkarıyor

Dünyanın en ünlü bilgisayar üretici firmalarından HP, yapmış olduğu son dakika açıklamasında binlerce çalışanını işten çıkaracağını duyurdu. Küresel ekonomide meydana gelen problemler, dev teknoloji firmalarını da olumsuz bir şekilde etkilemeye devam ediyor. Bu sebeple pek çok dev şirket ve virgül işe alımları yavaşlatma politikasını son dönemlerde benimsemeye başladı.

HP, 6 Bin Çalışanını İşten Çıkarıyor

Örneğin Apple firması, olası bir ekonomik gerileme ile başa çıkmak amacıyla bazı birimlerde gelecek sene işe alıp ile harcama büyümesini yavaşlatma kararı aldığını duyurdu.

Diğer taraftan dünyanın en ünlü arama motoru Google, Meta ile Tesla gibi ABD firmaları da aynı şekilde maliyetleri en aza indirmek amacıyla kurları sıvamaya başladı.


İşten Çıkarma Dalgası, HP Şirketini De da Vurdu

Bilgisayar üretici firması HP, yapmış olduğu açıklamada 6 bin çalışanını işten çıkaracağını duyurdu. Söz konusu bu işten çıkarma planı ise önümüzdeki 3 yıl içerisinde gerçekleştirilecek. Diğer taraftan 31 Ekim 2022 tarihinde sonlanan finansal 4 çeyrek verilerinde HP firmasının gelirleri yıllık %0,8 oranında düşüş kaydetmiş ve 14,80 milyar dolara gerilemişti.