Hazine ve Maliye Bakanlığından Dolandırıcılık Uyarısı

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında dolandırıcılık uyarısı yapıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığından Dolandırıcılık Uyarısı

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bir son dakika basın açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada bakanlık tarafından uygulanan idari para cezalarına yönelik yurttaşlardan para istendiği, yatırılmaması halinde icra takibi başlatılacağı yönünde ihbarlar alındığı belirtildi. Vatandaşlara yapılan uyarılarda bu tür iddialara ve şahıslara itibar edilmemesi gerektiği belirtildi.

İşte Bakanlık Tarafından Yapılan Uyarı

"Bilindiği üzere; kambiyo mevzuatı kapsamında uygulanan idari para cezalarına, Bakanlığımızın ihbarı neticesinde yetkili Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından karar verilmektedir. Söz konusu karar, kararda hükmedilen idari para cezası kesinleştikten sonra Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun hükümlerince tahsil edilmek üzere ilgili Veraset ve Harçlar Vergi Dairesi Müdürlüğüne iletilmektedir.

Son dönemde Bakanlığımıza yapılan başvurularda; kendisini avukat olarak tanıtan şahısların vatandaşları arayarak haklarında Bakanlığımız Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü tarafından idari para cezası uygulandığı ve para cezası tutarının iletilen banka hesap numarasına yatırılmaması halinde aleyhlerinde icra takibi başlatılacağı yönünde beyanda bulundukları ihbar edilmektedir.

Bu kapsamda; Bakanlığımızın adını kullanarak para gönderilmesini isteyen şahıslara itibar edilmemesi gerekmektedir."

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /