Hakan Atilla 'nın İadesi İle İlgili Flaş Açıklama

ABD 'de tutuklu bulunan Hakan Atilla ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Milliyet Yazarı Özay Şendir, iade ile ilgili önemli iddialarda bulundu.

Hakan Atilla 'nın İadesi İle İlgili Flaş Açıklama

Hakan Atilla 'nın iadesi için flaş iddia !

Milliyet yazarı Özay Şendir, Washington kulislerinden önemli bilgiler edindiğini söyledi. Hakan Atilla ilgili önemli bilgilere yer veren Özay Şendir, konu ile ilgili bugün kaleme aldığı yazısında "Bir bilene göre ABD-Türkiye ilişkilerinin geleceği" başlığıyla yayımlanan yazısında "Washington, İçişleri ve Adalet bakanlarına yaptırımı hemen kaldırır. Türkiye'den ithal edilen demir-çelik ürünlerine getirilen ek vergi azaltılır ya da kaldırılır" şeklinde görüşünü dile getirdi.

ERDOĞAN İLE TRUMP BU HAFTA GÖRÜŞÜRLER

Erdoğan ile Trump arasında bir telefon görüimesi olacağını söyleyen Şendir, "ABD Başkanı Trump ile Cumhurbaşkanı Erdoğan bu hafta telefonda görüşürler. Elçilikte kaybedilen Suudi gazeteci konusunda netleştirmeleri gereken başlıkların ele alındığı bir görüşme olur" ifadelerini kullandı ve açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"Washington kulislerine göre, Halkbank'a yüksek bir para cezası kesilmeyecek, Hakan Atilla'nın cezasını Türkiye'de çekmesi için iade süreci başlayabilir. Rusya'dan alınacak S-400 füze sistemi ve F-35 uçaklarının teslimi Rahip Brunson konusundan bağımsız ve bu konudaki sıkıntıların hemen aşılacağını düşünmek hayalcilik olur.

Suriye'de, ABD ile Türkiye arasında bir çıkar çatışması var. ABD, PKK'nın Suriye kolu YPG'ye yardımdan vazgeçmez, zira farklı bir ajandaları var. Türkiye'nin de hem FETÖ hem de YPG konusunda Washington'dan beklentileri sürüyor. Oyalama dönemi sona erdiği için ABD-Türkiye ilişkilerinde somut bir ilerleme sağlanması Washington'ın atacağı adımlara bağlı."

Kamubulteni.com  |  Ankara