Fırat Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Başvuruları 20 Mart'ta Sona Erecek

Fırat Üniversitesi'ne eczacı, hemşire, sağlık teknikeri, laborant ve diğer sağlık personeli unvanlarında toplam 112 personel alımı gerçekleştirilecek.

Fırat Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Başvuruları 20 Mart'ta Sona Erecek

Fırat Üniversitesi'ne eczacı, hemşire, sağlık teknikeri, laborant ve diğer sağlık personeli unvanlarında toplam 112 personel alımı gerçekleştirilecek.

12 Mart 2021 Cuma 13:24
Fırat Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Başvuruları 20 Mart'ta Sona Erecek

Fırat Üniversitesi'ne 112 sözleşmeli sağlık personeli alımı için 5 Mart 2021 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri 20 Mart'a kadar devam edecek. Resmi Gazete'de 5 Mart'ta yayımlanan ilanda, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü'ne eczacı, hemşire, sağlık teknikeri, laborant ve diğer sağlık personeli unvanlarında perosnel alınacağı kaydedilmiş, ilgili unvanlar için belirlenen tecrübe ve diğer şartların yanı sıra başvuru genel şartlarının da dikkatle incelenmesi gerektiğine dikkat çekilmişti.

Resmi duyuruda başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar şu şekilde sıralandı :

Adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır.
Genel Şartlar:

  • Türk Vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş olmak,
  • 657 sayılı Kanunun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak,
  • Herhangi bir Kurumda 4/B sözleşmeli olarak istihdam edilenlerden; hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde mevzuatta belirtilen istisnalar hariç, sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren en az bir yıl geçmiş olmak,
  • Eczacı unvanı hariç, 2020 KPSS (B gurubu) sınavına girmiş olmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Fırat Üniversitesi'nin sözleşmeli sağlık personeli alımı için başvuruların online alınacağına yer verilen resmi duyuruda başvuru işlemleriyle ilgili, "Başvurular http://personelilan.firat.edu.tr/ online başvuru sistemi üzerinden yapılacaktır. Adayların http://personelilan.firat.edu.tr/ adresinden üye girişi yaparak, tercih edecekleri pozisyon için gerekli evrakları sisteme eksiksiz olarak yüklemesi ve başvuru işlemini tamamlaması gerekmektedir. Sistemde başvuru işlemi tamamlanmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.Şahsen veya posta yoluyla başvuru yapılmayacak, bu şekilde başvuru yapan aday olması durumunda başvuruları geçersiz sayılacaktır.Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup, birden fazla pozisyona başvuru yapamayacaktır.dayların öğrenim durumları Yükseköğretim Bilgi Sistemi web servisleri aracılığı ile alınacak olup, tercih edilen pozisyonda yer alan öğrenim programları ile uygun olmaması durumunda başvuru işlemi gerçekleşmeyecektir." denildi.

Son Güncelleme: 12.03.2021 14:26
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Sevda 2021-03-12 14:56:50

Sağlık meslek lisesı mezunları yardımcı diye gözüküyor başvuru yapabilirler mi

Avatar
Emir 2021-03-12 21:36:13

Hayır olmuyor

Avatar
Rafet 2021-03-12 23:08:21

Lise hemşirelik mezunu olup fakat önlisans paramedik mezunu isek ?