Fatma Kaplan Hürriyet'ten Mecliste 'Polis Alımı' ve 'Mesai Saati' Çağrısı

Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet TBMM'de polislerin özlük haklarının iyileştirilmesi ve yeni polis alımı konusunda açıklamalarda bulundu.

Fatma Kaplan Hürriyet'ten Mecliste 'Polis Alımı' ve 'Mesai Saati' Çağrısı

Polislere verilen 3600 ek gösterge sözünün unutulmaması gerektiğini söyleyen Hürriyet, personel sayısının yetersiz olduğunu bu yüzden polis memurlarının 12-12 mesai sistemiyle çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Polislere üvey evlat muamelesi yapılmaması gerektiğini söyleyen CHP Kocaeli Milletvekili, "Yıllar geçiyor, seçim dönemleri bitiyor ama polislere verilen sözler bir türlü yerine getirilmiyor. Her meslek grubunda olduğu gibi polislerin de insani şartlar altında çalışmaya hakkı vardır. Polisin en büyük sorunu hiç şüphesiz ki fazla çalışma saatleridir. Bir memur ayda 160 saat çalışırken polisler ayda ortalama -ek görevler hariç- 240 saat çalışmaktadır.

Emekli olduklarında da ellerinde kuş gibi bir para kalmaktadır ve polis sırf bu yüzden emekli olmaktan kaçmaktadır. Buradan bir kere daha onların sorunlarını özetlemek istiyorum: 3600 ek gösterge polisleri ne yazık ki teğet geçti, fazla mesaiden ses seda yok, personel ataması yetersiz, hâlâ 12/12 çalışmaya devam ediyorlar, maaşları sene başından beri bin lira eridi ama iktidar hâlâ diyor ki: "Çok şükür her şeyiniz var." Artık polislere üvey evlat muamelesi yapmaktan vazgeçin diyorum ve verdiğiniz sözleri tutun diye buradan da ifade ediyorum." ifadelerini kullandı.