Facebook’un Ana Şirketi İşe Alımları Tamamen Durduruyor

Facebook’un ana şirketi “Meta” orta ve üst düzey pozisyonların çoğu için işe alımları kısıtladı

Facebook’un Ana Şirketi İşe Alımları Tamamen Durduruyor

Alınan bilgilere göre, şirketin geçtiğimiz haftalarda yeni giriş seviyesi mühendisleri işe almayı erteledikten sonra, işe alımları beklemeye almaya başladığı belirtildi. Facebook’un en son üç aylık kazanç sonuçları beklenenden daha iyiydi. Bununla birlikte şirket, kısmen Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle önümüzdeki çeyrekte gelir düşüşü bekliyor.

Şirketin CFO’su David Wehner, kazanç çağrısı sırasında Meta’nın “Ukrayna savaşının başlamasının ardından Rusya’daki gelir kaybının yanı sıra hem Avrupa içinde hem de bölge dışında reklam talebindeki azalma nedeniyle büyümede daha fazla yavaşlama yaşadığını” söyledi.

Ayrıca Facebook, Apple’ın iOS’taki gizlilik ayarlarındaki değişiklikler nedeniyle 10 milyar dolar gelir kaybetmeyi bekliyor. Apple, bu yılın başlarında, reklamverenlerin, kullanıcıların cihazlarıyla ilişkili benzersiz IDFA koduna erişimini sınırlayan yeni bir özellik sunmuştu. Bir Meta sözcüsü yayınlara şunları söyledi:

“Yetenek hattımızı iş ihtiyaçlarımıza göre düzenli olarak yeniden değerlendiriyoruz ve bu kazanç dönemi için verilen gider rehberliği ışığında işe alımı yavaşlatıyoruz. Ancak, uzun vadeli hedeflere odaklanmak için iş gücümüzü büyütmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.