Facebook'tan Yeni Hamle 'Sevgili Bulma Servisi' Özellikleri Belli Oldu

Dünyanın en büyük sosyal ağ platformu olan Facebook son zamanlarda skandallarla gündeme geliyor. Facebook, skandallarla cebelleşirken üye sayısında da azalma meydana geldi. Bu durumun önüne geçmek isteyen şirket, yeni bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Facebook'tan Yeni Hamle 'Sevgili Bulma Servisi'  Özellikleri Belli Oldu

Facebook kullanıcı sayısındaki azalmayı Tinder benzeri yeni bir özelliği devreye sokarak durdurmayı planlıyor. Facebook Dating için hazırlıklar devam ediyor. Bilindiği üzere Facebook son zamanlarda özellikle veri skandallarıyla gündeme geliyor.

Skandal üstüne skandal ile kullanıcı kitlesini farklı mecralara kaydıran Facebook , kullanıcı sayısındaki azalmayı durdurmak ve yeni kullanıcıları Perabet sisteme dahil etmek için Tinder benzeri bir uygulamayı devreye almaya hazırlanıyor.  Facebok Dating ücretsiz olacak.  Facebook datingde kişiler kendilerini görüntülemesini istemedikleri kişileri filtreleyebilecek, ayrıca bir kişiyle eşleşme durumunda Facebook Messenger ya da Whatsapp aracılığıyla anında iletişim kurulabilecek.

Facebook Dating uygulaması ilk etapta sadece ABD'de kullanıma sunulacak, uygulamada +18 özelliği olması, 18 yaşından küçük kullanıcıların uygulamayı kullanmasının kısıtlanacağı da elde edilen bilgiler arasında.